Gaminti įkvėpė „Sostų karai“: Praspaliauskas parodė ką ir kaip pasigaminti namuose (1)

3958
2019 m. rugpjūčio 5 d. 15:35
Intrigos, kruvinos kovos, netikėtos žūtys ir herojai, kurių arba nekenti, arba už juos sergi, bet kurie nepalieka abejingų. Toks į ekranus perkeltas G. R. R. Martino sukurtas „Sostų karų“ pasaulis ne tik įtraukia skaitytojus bei žiūrovus, bet ir išsiskiria kai kuo kitu – jis gali sukelti alkio jausmą. Ir neatsitiktinai.

„Sostų karų“ pasaulį sukūręs George‘as R. R. Martinas niekada neslėpė esąs mėgėjas skaniai pavalgyti. Ir nors pats kūrėjas neslėpė labiau mėgstantis paprastą, valstietišką maistą arba barberkių bei meksikietiškus patiekalus, skaitant „Ledo ir ugnies giesmė“ nesunku užsimanyti paragauti vieno iš mažiausiai 150 aprašytų receptų.

Kaip gali atrodyti dotrakių troškinys, Sansos mylimi citrininiai pyragaičiai? Kaip gaminami meduje keptas viščiukas arba Karaliaus uoste karalienės Cercei pamėgta jūros gėrybių sriuba? „Galime tiesiog susirinkti produktus ir eksperimentuoti bei interpretuoti patys – taip, kaip jūs įsivaizduosite, taip ir bus“, – sako vienas garsiausių Lietuvos šefų, „Sostų karų“ gerbėjas Deivydas Praspaliauskas. Restoranui „Amandus“ vadovaujantis šefas sutiko priimti iššūkį ir parodyti, kaip pasigaminti kelis patiekalus, atsitiktinumo tvarka parinktus iš knygų. Tokius patiekalus gali pasigaminti kiekvienas, turintis noro ir kokybiškų produktų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai