Freddie Mercury gerbėjams – pamirštoji dainos „Time“ versija (4)

12971
REUTERS
2019 m. birželio 21 d. 15:23
Birželio 20 dieną pirmą kartą nuskambėjo iki tol negirdėta itin intymi Freddie Mercury atliekamos dainos „Time“ versija.

Šio 1986 metais LondonoAbbey Road“ studijoje įrašyto kūrinio įrašo ieškota labai ilgai. Įraše „Queen“ lyderis, kuriam akomponuoja tik pianinas, atlieka supaprastintą savo solinio kūrinio, įrašyto kartu su britų muzikantu, dainų kūrėju ir prodiuseriu Dave‘u Clarku koncepciniam jo to paties pavadinimo albumui, versiją.

Pats albumas buvo skirtas D. Clarko Londone pastatytam miuziklui „Time“.

Nauja dainos „Time“ versija, išleidžiama pilnu pavadinimu „Time Waits For No One“ – kamerinė dainos apie nežinią, kas laukia už artimiausio kampo, interpretacija.

D. Clarkas, kuris XX amžiaus 7-ąjį dešimtmetį buvo grupės „Dave Clark Band“ lyderis, albumą „Time“ įrašinėjo su daug skirtingų atlikėjų. F. Mercury įdainavo dvi dainas – minėtąją „Time“ ir „In My Defence“, įrašytą 1985 metais. Kai kartu su D. Clarku 1986 metų sausį vėl sugrįžo į „Abbey Road“ studiją, F Mercury teko kaip reikiant paprakaituoti, kol įrašyta galutinė dainos versija. Nepaisant visų bandymų, visgi D. Clarkas visada prisiminė pirmąją repeticiją, kai F. Mercury dainavo pritariant Mike‘o Morano pianinui.

„Tik Freddie ir pianinas. Toks atlikimas jį apnuogina kaip nuostabų dainininką, koks įstabus jo balso diapazonas. Labai daug apie tai galvojau. Įrašas tapo hitu, labai smagu. Po dešimtmečio supratau, kad norėčiau išgirsti originalą, sugrįžau, tačiau niekaip negalėjau jo rasti, nes įrašų buvo 96. Po kelerių metų kreipiausi į savo garso inžinierių, kad jis padarytų viską, kas įmanoma, ir jį rastų. Deja, ir tada nepavyko. O jausmas, kad privalau jį rasti, niekaip nedingo. Jaučiau, kad manęs laukia šis tas ypatingo. Galiausiai 2017 metų pabaigoje pabandėme dar kartą, ir mums pavyko – tai buvo nuostabi akimirka“, - sakė muzikos prodiuseris ir muzikantas Dave‘as Clarkas.

Naujausi