Filmo apie Viktorą Cojų režisieriaus iš Rusijos kėdė Kanuose liko tuščia (0)

2435
REUTERS
2018 m. gegužės 11 d. 13:08
Per ketvirtadienį (gegužės 10 d.) įvykusią Kanų kino festivalio spaudos konferenciją kėdė, skirta rusų kino režisieriui Kirilui Serebrenikovui, liko tuščia. Rusijos režisieriui šiuo metu pritaikytas namų areštas ir pateikti kaltinimai sukčiavimu, kuriuos jo prodiuseris vadina tiesiog absurdiškais.

Biografiniais faktais paremta kino juosta „Vasara“ („Leto“), nukelianti į sovietmečiu prabėgusią Rusijos roko žvaigždės jaunystę, yra vienas iš dviejų į pagrindinę festivalio konkursinę programą įtrauktų filmų, kurie bus pademonstruoti salėje nesėdint režisieriams.

K. Serebrenikovo areštas įvyko tada, kai filmas dar nebuvo baigtas, todėl galutinius montavimo darbus režisierius turėjo atlikti vienas, namuose, negalėdamas pasitarti nei su aktoriais, nei su filmavimo komanda.

Rusijos teisėsaugos atstovai tvirtina, kad režisieriui iškelta sukčiavimo byla neturi nieko bendro su filme demonstruojama cenzūra, tačiau K. Serebrenikovo vardu per spaudos konferenciją Kanuose kalbėjęs filmo prodiuseris Ilja Stewartas pareiškė, kad režisieriui pateikti kaltinimai neturi jokio pagrindo.

Atsakydamas į klausimą apie tai, kiek tikroviškai filme vaizduojama cenzūra, I. Stewartas paaiškino, kad iš esmės tą juostą galima priskirti istoriniam kinui, nors šiaip jau K. Serebrennikovo filmuose visada atspindimos šių dienų aktualijos.

Filme „Vasara“ vaizduojamas Sankt Peterburgo roko muzikos pasaulis devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Muzikuojantis jaunimas tuo laiku dainų tekstus turėdavo pateikti valstybinėms institucijoms ir gauti atitinkamus leidimus, o publika per roko koncertus buvo akylai stebima ir tramdoma policijos, kad nepakiltų iš vietų ir nepradėtų pernelyg laisvai elgtis.

Filmo veiksmas ima rutuliotis, kai populiarus vienos grupės lyderis Maikas imasi globoti jaunesnio dainininko ir dainų kūrėjo Viktoro.

Netrukus susidaro meilės trikampis, į kurį įtraukiama Maiko žmona Nataša.

Užsienio šalių žiūrovai gali nežinoti, tačiau filmo siužetas pagrįstas realia istorija, o Viktoras Cojus – tikrai gyvenęs, vienas sėkmingiausių ir įtakingiausių Rusijos roko muzikantų, žuvęs per 1990 metais įvykusią automobilio katastrofą, kai jam tebuvo 28-eri.

Korėjietiško kraujo iš tėvo pusės turėjusį V. Cojų suvaidino Teo Yoo. Tai Pietų Korėjos aktorius, personažo tekstą išmokęs pagal fonetinę transkripciją, nes rusų kalbos nemoka.

„Vasara“ nėra atvirai politiškas filmas. Jis pasirodys ir Rusijos kino teatrų ekranuose. Tačiau jame gvildenamos cenzūros ir engimo temos tikrai neliks nepastebėtos, juolab kad filmo režisieriui ir toliau taikomas areštas.

Be K. Serebrenikovo režisuotos „Vasaros“, dėl Auksinės palmės šakelės varžysis dar 20 kino juostų. Kanų kino festivalis prasidėjo gegužės 8-ąją ir tęsis iki 19 dienos.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai