Vienas iš grupės „Pink Floyd“ kūrėjų Rogeris Watersas sako, kad naujas filmas apie garsųjį grupės albumą „The Wall“ turėtų būti laikomas veikiau protestu prieš ginkluotus konfliktus nei dokumentika.

Filme „The Wall“, kurio premjera Niujorke įvyko rugsėjo 28 d., rodomi koncertai su pirotechnika, animacija ir tikra scenoje pastatyta siena.

Jame yra ir scenos, kuriose Watersas lanko kapines, memorialus Niujorke, senelio, kuris žuvo per Pirmą pasaulinį karą, kapą, taip pat ir 1944 m. mūšio, per kurį žuvo Waterso tėvas, kai Watersas buvo dar kūdikis, vietą.

Waterso teigimu, albumo pagrindinė tema – iššūkis politikams, kurie, regis, nenori sustabdyti ginkluotų konfliktų.

Po „Pink Floyd“ koncertinio turo 1980 – 1981 m. albumas sulaukė didžiulės sėkmės. 1982 m. Alano Parkerio režisuotame filme buvo derinama dokumentika ir animacija.

„The Wall Live“ prasidėjo Toronte ir vyko iki 2013 m. Tai buvo vienas didžiausių visų laikų koncertinių turų – Europoje, Šiaurės ir pietų Amerikoje bei Australijoje surengta 200 koncertų.

Watersas teigė, jog džiaugiasi galimybe paskleisti pagrindinę albumo mintį – kad politikai ir žmonės turi veikti išvien, kad nebūtų nesutarimų ir karų. Jis pridūrė nežinantis, ar dar kada vyks į turą su albumu.

Kino teatruose filmas pradėtas rodyti nuo rugsėjo 29 dienos.