Džiazo ambasada tapusi Kuba priėmė legendinį H. Hancocką (0)

512
REUTERS
2017 m. gegužės 3 d. 17:13
Balandžio 30 dieną visame pasaulyje minėta džiazo diena neaplenkė ir Kubos. Havanoje šią dieną audringai minėjo ne tik vietos džiazo muzikantų bendruomenė, bet ir kolegų palaikyti atvykę svečiai iš užsienio.

Ko jau ko, bet talentingų džiazo muzikantų Kubai nestinga. Kaip ir salsos bei rumbos ritmai, taip ir nerimastinga džiazo dvasia įrašyta Kubos žmonių DNR. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl Jungtinės Tautos nusprendė šiais metais džiazo dienos renginius surengti būtent salos sostinėje Havanoje.

Prie programos organizavimo prisidėjo daugkartiniai „Grammy“ laureatai, visame pasaulyje žinomi pianistai amerikietis Herbie Hancockas ir Kubos pasididžiavimas Chucho Valdesas.

Kiekvienais metais renginyje kviečiami dalyvauti jaunieji talentai. Šiais metais tokia garbė atiteko septyniolikmečiui džiazo pianistui iš Kinijos A Bu.

Jungtinių Tautų kuruojama Tarptautinė džiazo diena vienija bendruomenes, mokyklas, menininkus, istorikus, akademikus ir džiazo entuziastus iš viso pasaulio. Ji skirta ne tik mėgautis šia muzika, bet ir daugiau sužinoti apie jos šaknis, dabartinę situaciją, ateitį ir įtaką šiandieninei kultūrai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai