Didžiausias „Oskarų“ sukrėtimas: „Parazitas“ laimėjo geriausio filmo kategorijoje, aplenkdamas daugelio favorite laikytą karinę dramą „1917“ (3)

30331
REUTERS
2020 m. vasario 10 d. 12:19
Per 2020-ųjų „Oskarų“ dalybas geriausiu filmu pripažinta Pietų Korėjos juosta „Parazitas“
Pietų Korėjoje sukurta juodojo humoro komedija „Parazitas“ sekmadienį laimėjo „Oskarą“ kaip geriausia metų juosta ir pateko į istoriją kaip pirmasis filmas ne anglų kalba, pelnęs prestižiškiausią Holivudo apdovanojimą.

„Parazitas“, vaizduojantis neturtingą pietų korėjiečių šeimą, įsibraunančią į vienus turtingus namus, pelnė iš viso keturias „Oskaro“ statulėles, nors daugelis manė, kad JAV Kino meno ir mokslo akademija neskirs daug dėmesio Azijos filmui, rodomam su angliškais subtitrais.

Didžiausiu sukrėtimu tapo, kad „Parazitas“ laimėjo ir geriausio filmo kategorijoje, aplenkdamas daugelio favorite laikytą dramą apie Pirmąjį pasaulinį karą „1917“.

„Parazitas“ taip pat laimėjo geriausio tarptautinio filmo kategorijoje ir tapo pirmuoju Azijos filmu, gavusiu „Oskarą“ už geriausią originalų scenarijų.

Režisierius Bong Joon-ho pagerbė savo vaikystės didvyrį ir į geriausio režisieriaus „Oskarą“ pretendavusį Martiną Scorsese , išprovokuodamas atsistojusių žiūrovų plojimus kino veteranui, nominuotam už juostą „Airis“.

Didžiausia sėkmė buvo prognozuojama „1917“ – režisieriaus Samo Mendeso naujoviškai ir asmeniškai juostai apie Pirmąjį pasaulinį karą, pasakojančiai apie du karius, kertančius „niekieno žemę“. Tačiau šis filmas laimėjo tik geriausios kinematografijos, vaizdo efektų ir garso redagavimo kategorijose.

Tuo metu Joaquinas Phoenixas gavo savo pirmąjį „Oskarą“ kaip geriausias aktorius už vaidmenį filme „Džokeris“, gavusiame daugiausiai Kino akademijos nominacijų.

Sakydamas emocingą kalbą aktorius piktinosi neteisingumu ir „egocentrišku požiūriu į pasaulį“, vedantį prie aplinkos naikinimo, o galiausiai atidavė pagarbą savo broliui aktoriui Riveriui, 1993-aisiais mirusiam nuo per didelės narkotikų dozės.

Šešerius metus didžiajame ekrane nesirodžiusi Renee Zellweger įspūdingai sugrįžo, laimėjusi geriausios aktorės „Oskarą“ už vaidmenį filme „Džudi“. Ji dedikavo savo laimėjimą Holivudo legendai Judy Garland.

Bradas Pittas, pirmąkart pelnęs Kino akademijos apdovanojimą už vaidybą, laimėjęs geriausio antrojo plano „Oskarą“ už pasirodymą Quentino Tarantino filme „Vieną kartą Holivude“, buvo vienas iš keleto laureatų, savo kalbose akcentavusių politiką.

Tuo metu geriausio dokumentinio filmo „Oskaras“ atiteko juostai „American Factory“, pasakojantis apie kinų milijardieriaus vėl atidarytą JAV gamyklą vadinamojoje Rūdžių juostoje ir prodiusuotas buvusio prezidento Baracko Obamos ir jo žmonos Michelle kompanijos.

„Oskaras“ už geriausią adaptuotą scenarijų atiteko satyrai apie nacius „Zuikis Džodžo“, pasakojančiai apie berniuką, pasiduodantį fašizmui.

Ceremonijos metu ne tik apdovanoti geriausieji, bet ir jautriai pagerbti kino industrijai nusipelnę Anapilin iškeliavę žmonės. Billie Eilish dainuojant Johno Lennono dainą „Yesterday“, ekrane keitėsi išėjusiųjų nuotraukos, o salėje svečiai braukė ašarą.

Scenoje netrūko ir siurprizų - pavyzdžiui, čia po 18 metų pertraukos pasirodė repuojantis Eminemas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai