Delfi premjera: po 30 metų naujai atgimsta legendinė Sausio 13-ajai skirta daina „Broli, neverk“ (6)

17146
2021 sausio mėn. 13 d. 10:45
1991 metai. Sausio 13 diena. Per Lietuvą juda tankai, šturmuojami svarbiausi objektai, liejasi kraujas. Sausio 14-ąją tuometinis Šiaulių „Tango“ roko klubo vadovas Aurelijus Silkinis šiauliečius atlikėjus skubiai sukviečia atvykti į įrašų studiją ir įgyvendinti spontaniškai gimusią bendros dainos idėją.

Tądien niekas net negalvojo, kad kūrinys „Broli, neverk“ taps vienu iš kovos už laisvę simbolių.

Sausio 14-osios vakare „Tango“ studijoje ėmė rinktis išvargusių bei dėl šalies likimo susirūpinusių atlikėjų būrys. Aurelijus Ščiuka ir Gediminas Dapkevičius kūrė muzikinę formą, ritminius piešinius konstravo būgnininkas Vytautas Mundinas, gitaros rifų ieškojo Sigitas Orūnas.

Paulius Arlauskas popieriaus lape dėliojo žodžius, kurie lyg patys krito melodijon. Prisijungė dainininkai Saulė, Gytis Paškevičius, Virgis Stakėnas, Lainius Dinius su dukra Gerda, Rolandas Janušas. Tuo pat metu Saulius Pučinskas ir Ramūnas Zukas kūrė videoklipą, filmavo, peržiūrinėjo turimą medžiagą, ruošėsi Vilniun .... Garso pultą ir keturtakį kasetinį magnetofoną „apšildė“ Artūras Šidlauskas.

Spontaniškai sukurta ir atlikta daina iškart sualsavo tuo, kas vadinama tikra nuotaika, tikra jėga. Viso to pagrindas – drąsa ir nuoširdumas. Nesvarbu, kad viskas vyko itin greitai, kad trūko techninių ir kitokių galimybių viską padaryti itin kokybiškai. Dabar, praėjus 30 metų, daina „Broli, neverk“ atgimsta naujai.

Per 3 dešimtmečius dalis anuometinio proceso dalyvių išvyko gyventi į kitus miestus ir kraštus, dalis pasuko kitomis gyvenimo kryptimis… Artėjant kruvinųjų sausio įvykių sukakčiai, dauguma projekto dalyvių bei atlikėjų su entuziazmu priėmė idėją dainą perdainuoti, atiduodant pagarbą laikotarpiui, kuomet visi buvome kaip kumštis, vieningi ir pasiruošę atiduoti gyvybę už Lietuvos laisvę. Lainius-Laimontas Dinius ėmėsi organizacinės ir kūrybinės iniciatyvos, aktyviai ir energingai prisijungė Virgis Stakėnas, klubo senbuvis Gintaras Dzidolikas ir – tiesiogiai bei netiesiogiai, beveik visi anų laikų dalyviai. O keli naujai prisijungę neslėpė jaudulio, papuolę tokion kompanijon, tokiam reikalui ir tokiai dainai…

Dainos „Broli, neverk“ naujosios versijos pristatymas - laidoje „Delfi premjera“, sausio 13-ąją, trečiadienį, 10.45 val.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai