Berlyno kino festivalyje – virtuvės šefe tapusi pabėgėlė iš Sirijos (7)

1678
REUTERS
2018 m. sausio 27 d. 21:27
Kitą mėnesį vyksiančioje Berlyno kino festivalio atidarymo ceremonijoje Damasko ir Alepo patiekalus VIP svečiams ruoš pabėgėlė iš Sirijos.

Renginio organizatorių sprendimas pakviesti Malakeh Jazmati atspindi 1951 m. startavusio renginio misiją. Šis filmų festivalis skirtas rodyti filmus, kuriuose gvildenamos itin opios socialinės ir politinės pasaulio problemos.

Festivalio programos tema 2016 m., po to, kai Europos politinį pasaulį sudrebino daugiau nei milijonas pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, tapo situacija dėl pabėgėlių ir migracijos. Būtent šiuo periodu į Europą atvyko ir M. Jazmati.

Vasario mėn. vyksiančiame Berlyno filmų festivalio atidarymo renginyje kartu su sutuoktiniu Vokietijos sostinėje maitinimo verslą vystanti 30 m. virtuvės šefė M. Jazmati gaus užduotį paruošti maisto daugiau nei 400 kviestinių svečių.

M. Jazmati renginio metu darbuosis vadovaujant Berlinalės šefui Martinui Scharffui ir bendradarbiaus su libaniečių ir amerikiečių kilmės virtuves meistre Barbara Massaad, parašiusia Sirijos receptų knygą. Į meniu įtrauktas Alepe populiarus įdarytas baklažanas ir Damasko stiliumi pagaminti makaronai, gardinti tamarindų padažu ir granatų sirupu.

Berlyno filmų festivalio startui vasario 15 d. pasirinkta pasaulinė Weso Andersono animacinio filmo „Šunų sala“ premjera su Holivudo įžymybėmis Billu Murray, Scarlett Johansson ir Tilda Swinton.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai