Vieni jų nekenčia, kiti – dievina: naujųjų „iPhone 12” ir „Pro” apžvalga (2)

8396
Robertas Narmontas
2020 m. lapkričio 8 d. 09:28
Nesuklysiu pasakydamas, kad „iPhone“ išmanieji yra laukiamiausi metų telefonai. Jums gali jie nepatikti, sakyti, kad jie neverti savo kainos, tačiau „Apple“ moka sužavėti ir noras išbandyti labai vilioja. Pirmieji Lietuvoje pasirodė „iPhone 12” ir „iPhone 12 Pro”, kuriuos pavyko įvertinti ir man.

Man kaip visada įdomiausia yra kamera telefone, o „iPhone“ visada džiugina gera filmavimo kokybe. Ne išimtis ir šiais metais. Gerai tai, kad nesvarbu, kurį iPhone“ modelį pasirinksite, video bus vienodai geras, o norintiems įamžinti kasdienines akimirkas puikiai atstos kamera.

Akivaizdu, kad „iPhone 12 Pro” turi tris kameras ir „Lidar“ sensorių, kuris žada geresnes nuotraukas ir tikslesni fokusavimą tamsiu paros metu. Šiuo atveju atrodo pranašesnis prieš „iPhone 12”, bet jei jums nereikia teleobjektyvo kameros, neverta rinktis „Pro“ versijos. Man išbandžius, skirtumo tarp šių dviejų modelių kamerų ir nuotraukų kokybės nepajutau. Esminis skirtumas tai, kad nakties režimas naujuose modeliuose dabar veikia ne tik ant visų trijų kamerų nugarėlėje, bet ir fotografuojant priekine kamera. Kiek vėliau turėtų pasirodyti ir „Apple ProRAW“ funkcija „iPhone 12 Pro” telefone, tačiau jos dar teks palaukti.

Jei naudojatės „iPhone 11” serijos modeliais, tai dėl kameros verta laukti tik „iPhone 12 Pro Max”, kurios kameros sensorius didesnis ir rezultatas žada būti geresnis. Nuotraukų kokybė mano manymu tiek „12”, tiek „12 pro” yra labai panaši į praėjusių metų modelių. Taip, „iPhone 12 Pro” turi „Dolby Vision“ filmavimo galimybę, tačiau šis formatas turi du minusus. Jį galite matyti tik telefone, kuris pritaikytas šiam formatui, todėl jei dalinsitės socialiniais tinklais, draugai to nepajus, o ir socialiniai tinklai sumažina pačią video kokybę. Antra – video failai yra „High Efficiency“ formatu, kuris gali būti sunkiai apdorojamas „Windows“ kompiuteriais, ypatingai filmuojant 4K raiška.

Kad ir kaip nepatiktų didžiausiems skeptikams, pirmieji „iPhone 12“ serijos modeliai veikia puikiai. Turi geresnių, kad ir mokamų programėlių video kūrimui bei nuotraukų redagavimui, ko pasigendu „Android“ opercinėje. Jei jau yra analogiška programėlė, tai „iOS“ sistemoje ji išbaigta ir veikia sklandžiau („Filmic Pro“, „Luma Fusion“). O filmavimo kokybė ir stabilumas vis dar geriausi telefone.

Pagrindiniai naujųjų „iPhone 12” ir „iPhone 12 Pro” privalumai: OLED ekranai, greitas procesorius, stereo garsiakalbiai, puiki video kokybė telefone, net 5 metus pagrindiniai sistemos atnaujinimai, todėl 5G ryšį tikrai pavyks išbandyti šiuose telefonuose.

Pagrindiniai minusai: nėra pakrovėjo ir ausinių pakuotėje, nėra pirštų atpažinimo jutiklio, ekranas nėra atsparus įbrėžimams, baterijos tarnavimo laikas prastesnis lyginant su „iPhone 11” ir „iPhone 11 Pro”.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai