Sulenkiamieji, suvyniojamieji ir sienos dydžio – ekranų technologijų naujienos (0)

5848
REUTERS
2020 m. sausio 11 d. 12:05
Las Vegase vykstančioje vartotojų elektronikos parodoje (CES) dėmesio centre atsidūrė įvairiausi ekranai. „Samsung“ pristatė milžinišką 7,4 metro skersmens „8K“ televizorių, pavadintą „The Wall“ („Siena“).

Jis pagamintas naudojant technologiją „MicroLED“, kuri leidžia kurti plonesnius, ryškesnius ir mažiau elektros energijos suvartojančius ekranus nei organinių šviesos diodų (OLED) ekranai. „MicroLED“ pagrindu pagaminti ekranai vis dažniau montuojami įvairiuose mažesniuose prietaisuose.

Yra ir kompaktiškesnio dydžio „Sienos“ variantų, o dėl modulinio dizaino šį televizorių galima pritaikyti skirtingoms patalpoms. Kitas įdomus „Samsung“ pristatytas gaminys buvo „Sero“ – televizorius, skirtas žmonėms, mėgstantiems žiūrėti vaizdo įrašus socialiniuose tinkluose.

Ekraną galima pakreipti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, atsižvelgiant į portretinio formato įrašus, kurie yra labai populiarūs „TikTok“ ir „Instagram“.

LG antrus metus iš eilės demonstruoja savo suvyniojamąjį OLED televizorių. Įmonės stende galima išvysti 10 ekranų, kurie pradingsta savo plonyčiuose korpusuose. Taip pat LG į parodą atsivežė televizorių permatomu ekranu, kuris yra skirtas mažmeninės prekybos sektoriui.

Kalbant apie kompiuterius, „Lenovo“ pristatė pirmąjį pasaulyje sulenkiamąjį asmeninį kompiuterį „ThinkPad X1“. Jo OLED ekraną galima sulenkti pusiau, ir prietaisas tampa planšetiniu kompiuteriu su 34 cm įstrižainės ekranu ir atjungiamąja klaviatūra. Taip pat ekraną galima paversti dar mažesniu. Tuomet jo apatinė dalis atstoja skaitmeninę klaviatūrą.

Sulenkiamasis asmeninis kompiuteris parduotuvių lentynose atsidurs antroje 2020 m. pusėje ir kainuos 2 499 JAV dolerius. Sulenkiamuosius bei lanksčiuosius ekranus demonstravo ir Kinijos technologijų įmonė „Royole“. Jos sukurtas itin plonas lankstusis aktyviosios matricos organinių šviesios diodų (AMOLED) ekranas buvo pritvirtintas prie įvairiausių daiktų: nuo rankinių ir cilindro formos skrybėlių iki išmaniojo garsiakalbio.

Įmonės atstovai sakė, kad jų lankstusis telefonas „FlexPai“, šiuo metu parduodamas tik Kinijoje, likusiose pasaulio šalyse pasirodys 2020 m. pradžioje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai