„Slaptas pandų gyvenimas“ (55 serija): kaip apskaičiuoti jėgas ir neprarasti budrumo miegant (0)

1447
REUTERS
2017 m. gegužės 19 d. 11:54
Apie didžiųjų pandų žaismingumą ir išdaigas jau sklando legendos. Prie jų neabejotinai prisideda ir Kinijos Sičuano provincijoje veikiančio Čengdu didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo centro gyventojų nuotykiai.

Didžiosios pandos mažylė Fulai panoro įsiropšti į medį. Nors ji ir užėmė kovinę poziciją ant aptvaro stogo atsistojusi ant užpakalinių kojų ir įsirėmusi į šalia augančio medžio kamieną, tokia taktika nepadėjo. Akivaizdu, kad mažylės kojos per trumpos tokiam triukui. Liūdniausia ne tai, kad jai nepavyko, o tai, kad kurį laiką ji buvo savotiškai įstrigusi pačios sau paspęstuose spąstuose – ji negalėjo įlipti į medį, bet ir nebegalėjo saugiai grįžti ant stogo. Fulai atrodė taip gailiai, jog tikėjosi lankytojų užuojautos, tačiau sulaukė tik nuoširdaus juoko iš jos nesėkmės.

Kartais pandos pasielgia netikėtai sumaniai ir nusprendžia, kad žymiai smagiau, jeigu į bėdą ar keistą situaciją patenka ne pačios, o kiti.

Štai sau ramiausiai ant pilvo gulintis ir snaudžiantis pandos mažylis. Deja, jo palaima truko neilgai – netrukus prisistato kitas pandos jauniklis, kuris lyg niekur nieko ima ropštis ant miegančiojo ir tiesiog atsisėda jam ant galvos. Taip, jūsų akys nemeluoja – atėjūnas padeda savo užpakalį ant miegančios pandos snukučio.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai