Sinoptikė: kai žiemą ateina šiluma, gerų orų nelauk (0)

19994
Robertas Narmontas
2019 m. vasario 7 d. 17:37
Žiemą atėjus šilumai gerų orų nereikėtų laukti: dažnai formuojasi plikledis, šlapdriba ar net lijundra, perspėja sinoptikė Izolda Marcinonienė. Neturėtume per daug išsigąsti – ekstremalių šalčių jau turbūt nesulauksime, nes vasario pabaiga, kaip ir pradžia, turėtų būti šiek tiek šiltesnė, nei įprasta.

Vasario pradžia daugelyje šalies vietų buvo gana šilta ir tokia tendencija turėtų išsilaikyti, tvirtina I. Marcinonienė. Anot jos, šiluma iš Europos pietų turėtų pasiekti net ir Skandinaviją, todėl Lietuvos taip pat neaplenks. „Palaipsniui einame į šilumą. [...] Savaitgalis bus gana permainingas. Iš tikrųjų, kai žiemą ateina šiluma, niekada nelauk labai gerų orų: rytais pašalvens, gali būti ir plikledis, kaip buvo ketvirtadienio rytą. Su šilto oro atėjimu rytais gali būti ir lijundrų, ypač ten, kur vyrauja neigiama temperatūra ir ateina šiltesnis oras“, – atkreipia dėmesį I. Marcinonienė.

Jos aiškinimu, į šalį dažniau atkeliaujant lietui, turėtų mažėti ir sniego danga, todėl dienos dar labiau šils: „Sniego danga sumažės. Nors saulės ir nebus, bet lietus labai naikina šitą sniego storymę. [...] Mažiausia sniego pietų Lietuvoje. Ten tikrai turbūt tas lietus nuplaus likučius. Jeigu sniego danga išnyks, temperatūra gali būti ir aukštesnė, nei įprasta, nes sniegas vėsina orą.“

javascript:void(0);

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai