Saulės energijos varomas lėktuvas pradėjo skrydį aplink pasaulį (0)

3541
REUTERS
2015 m. kovo 9 d. 12:14
Abu Dabyje pirmadienį pakilo futuristinis lėktuvas, pradėdamas pirmąjį pasaulyje mėginimą apskristi aplink Žemės rutulį naudojant vien saulės energiją.

Lėktuvas „Solar Impulse 2“ (Si2), pilotuojamas šveicaro lakūno Andre Borschbergo, pakilo iš al Batino oro uosto ir išskrido į Muskatą, Omano sostinę, kur turėtų nusileisti vėliau pirmadienį, įveikęs pirmąją savo ilgos kelionės atkarpą.

Misija vainikuos 13 metų vykdytus A.Borschbergo ir jo kolegos šveicaro piloto Bertrand'o Piccardo tyrimus ir bandymus, nors iš jų sumanymo šaipėsi aviacijos pramonė.

Vienviečio lėktuvo elektros varikliams energiją tiekia daugiau negu 17 tūkst. saulės baterijų, įtaisytų jo sparnuose, kurių mojis yra 72 metrai – beveik kaip keleivinio superlainerio „Airbus A380“. Tačiau šis orlaivis sveria maždaug kaip šeimyninis automobilis – per 100 kartų mažiau negu A380.

Pakilęs iš Muskato, Si2 turėtų nusileisti dar 12 kartų per įspūdingą kelionę, kuri truks ilgiau negu penkis mėnesius. Per tą laiką „Solar Impulse 2“ išbus ore apie 25 paras.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi