Robotai gali nurungti žmones ir iškeliauti į Mėnulį (4)

1404
REUTERS
2019 m. liepos 17 d. 17:32
Koks kito JAV išsilaipinimo Mėnulyje tikslas? Pirmiausia ten turėtų nukeliauti robotai. Kolorade įsikūrusi NASA finansuojama laboratorija kuria ant Mėnulio paviršiaus nusileisiančius robotus, kurie galės išdėstyti galingus teleskopus, taip naująją misiją į Mėnulį paversdami visiškai kitokia nei istorinė „Apollo 11“ misija į Mėnulį prieš 50 metų, sako laboratorijos direktorius Jackas Burnsas.

J. Burnso komandą sudaro studentai mokslininkai iš Kolorado universiteto Boulderyje. Jų kūrinys, bandomasis robotas, meiliai vadinamas Armstrongu, yra meistriškai sukonstruotas iš kompiuterio dalių – jo ranką valdo „Xbox“ valdiklis. Roboto maitinimo šaltinis – du perdaryti nešiojami mobiliųjų telefonų krovikliai.

Planuojama, kad tokie robotai kaip Armstrongas turėtų nukeliauti į tolimąjį Mėnulį, kur galės sukiotis jo uolėtu paviršiumi, pasižyminčiu kalnais, aukštesniais nei bet kuris kalnas žemėje, ir išdėstys teleskopų, galinčių žvelgti toli į galaktiką, tinklą.

Roboto ranką nuotoliniu būdu valdys Mėnulio orbitos kosminėje stotyje esantys astronautai.

Darbai Boulderyje pabrėžia NASA planą nuolat būti Mėnulyje, skirtingai nei trumpalaikių „Apollo“ misijų septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje atveju, ir demonstruoja naujus išsamių kosmoso tyrimų pajėgumus bei Marso tyrinėjimo atspirties tašką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai