16:00 2016 sausio mėn. 19 d.

Radinys „Ledo žmogaus“ mumijos skrandyje pakeis mokslo supratimą apie bakterijas (0)

23149
REUTERS
2016 sausio mėn. 19 d. 16:00
Tyrėjai Europoje seniausiuose pasaulyje mumifikuotuose palaikuose atrado išskirtinių bakterijų.5300 metų senumo mumija 1991 m. buvo rasta įšalusi ledyne netoli Italijos–Austrijos sienos. Ji pavadinta „Ledo žmogumi“.

Neseniai Ledo žmogaus skrandyje mokslininkai aptiko bakteriją. Tai, ką jie suprato apie daugiau nei 5 tūkstančių metų senumo infekciją, gali pakeisti visą mokslą apie bakterijas.

Iki šiol mokslininkai manė, kad bakterijos atspindi geografinį modelį – tai yra, afrikinė atmaina gali būti randama tik Afrikoje, o azijinė – tik Azijoje. Europoje visada randamas mišrus afrikinių ir azijinių atmainų derinys.

Bet dabar mokslininkai suabejojo šia teorija, nes Ledo žmogaus skrandyje rasta bakterija yra europinės atmainos.

„Iki šiol buvo manoma, kad ši mišri bakterijų atmaina egzistavo jau Neolito laikotarpiu, ir žemdirbiai atnešė ją į Europą. O dabar Ledo žmoguje aptikome daug grynesnę atmainą, nemaišytą. Dabar galime sakyti, kad Helicobacter populiacijos genetika Europoje yra visai ne tokia, kaip buvo manoma anksčiau, tad reikia perrašyti vadovėlius“, - sakė Mumijų ir Ledo žmogaus instituto prie Bolzano miesto Europos Akademijos (EURAC) Italijoje koordinatorius Frankas Maixneris.

Tyrėjai dabar lygina šiuos duomenis su duomenimis, gautais ištyrus kitas mumijas visame pasaulyje, įskaitant Pietų Ameriką. Jie nori nustatyti, kaip bakterijos keliauja.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai