Prototipui pasiekus 100 km/h greitį, oro taksi startuolis plečia gamybą (0)

5039
REUTERS
2019 m. spalio 26 d. 11:03
Skraidančio taksi prototipas pasiekė didesnį nei 100 km/h greitį, antradienį, spalio 22-ąją pranešė šių taksi gamintojas – Vokietijos startuolis „Lilium“. Tai užtikrino startuoliui galimybę plėsti gamybos apimtis prieš planuojamą komercinį startą 2025-aisiais.

Miunchene įsikūręs „Lilium“ yra vienas iš startuolių, vystančių baterijomis varomus orlaivius, kurie gali kilti vertikaliai. Startuolis žada, kad jo kuriama transporto priemonė keliautojams ateityje padės išvengti rūpesčių dėl ilgų oro uosto patikrų ar vėlavimo dėl spūsčių keliuose.

36 elektriniais varikliais varovas „Lillum“ yra fiksuoto sparno orlaivis. Gamintojų teigimu, tai jam suteikia efektyvumo ir pranašumo prieš tokius konkurentus kaip Vokietijos „Volocopter“ ir Didžiosios Britanijos „Vertical Aerospace“.

Bandomieji skrydžiai rengiami prabėgus šešiems mėnesiams po to, kai penkiavietis „Lilium“ pirmą kartą surengė bandomąjį skrydį Miuncheno oro uoste. Kol kas „Lilium“ savo oro taksi išbando pasitelkdami nuotolinį valdymą, tačiau vėliau orlaivyje atsiras pilotas, kad šis būtų patvirtintas tinkamu skraidyti.

Galiausiai, kūrėjų teigimu, „Lilium“ galės per valandą įveikti 300 kilometrų ilgio tarpmiestinį „šuolį“. Šią transporto priemonę kūrėjai vadina „prieinama ir aplinkos neteršiančia alternatyva“ kelionėms lėktuvais, keliais ar geležinkeliu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai