Profesionalas atvirai pasakoja, kaip auginami pomidorai pramoniniuose šiltnamiuose (0)

23584
2019 m. gegužės 15 d. 18:46
Ūkininkas Audrius Juška, dešimtyje hektarų dengtų šiltnamių auginantis pomidorus, braškes ir agurkus atvirai papasakojo, nuo ko priklauso pomidorų skonis ir kodėl kai kurie parduotuvėse būna neskanūs.

„Vienas svarbių faktorių, lemiantis pomidorų skonį, tai vanduo. Mes augalus laistome iš artezinio gręžinio, kuris yra 96 m. gylyje. Kitas svarbus veiksnys – augalo veislė ir tai, kada ir kaip jis nuskinamas“, – dėsto ūkininkas.

Pomidoro branda įvertinama 9 spalvom. Lietuviai skina tik pilnai sunokusius vaisius – 9 spalvinės kategorijos, nes pirkėjai arti. Pomidoras raudonuoja kai jo viduje gaminamos rūgštys. Kai jis skinamas žalias ir taip nokinamas, gali būti ne toks skanus. Be to, išveistos rūšys, kurios tinka tolimiems pervežimams – šie vaisiai kietesni. Jie noksta kol vežami į prekybos tinklą.

„Mes galime užauginti bet kokį pomidorą, tačiau šiltnamiai turi siekti pelno. Kiekviename kvadratiniame metre per metus reikia išauginti 55 kg pomidorų. Tai derlius iš trijų daigų, ant kurių užauga 24 kekės“, – pasakoja A. Juška.

Pomidorui augti žemė nereikalinga. Auginti dirvoje būtų sudėtingiau ir didesnė ligų grėsmė. Jis sodinamas į specialią vatą, kuri keičiama kiekvienais metais.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai