Pietų Amerika grožėjosi visišku Saulės užtemimu (0)

2347
REUTERS
2019 m. liepos 3 d. 13:00
Retas visiškas Saulės užtemimas antradienį Pietų Amerikoje dieną trumpam pavertė naktimi ir žavėjo didžiules minias Čilėje bei Argentinoje.

Šimtai tūkstančių žmonių buvo suplūdę į Čilės šiaurinį Kokimbo regioną, kur įsikūrę nemažai observatorijų su galingais teleskopais ir kur Saulės užtemimas buvo geriausiai matomas. Šiame regione prie Atakamos dykumos sausas, skaidrus oras ir maža šviesos tarša sukūrė rojų dangaus stebėtojams.

Didžiulės minios susirinko Higeros mieste, esančiame 2,4 tūkst. m virš jūros lygio, netoli garsiosios La Siljos observatorijos, kurią eksploatuoja Europos pietinė observatorija (ESO).

Turistai neliko nusivylę. Šiose vietose užtemimas truko ilgiausiai – 2 minutes ir 36 sekundes.
Saulės užtemimai įvyksta, kai Saulė, Mėnulis ir Žemė atsiduria vienoje linijoje ir ant Žemės krinta Mėnulio šešėlis. Visiški Saulės užtemimai yra reti, bet dar retesnis dalykas yra tai, kad užtemimas įvyko kaip tik toje Žemės vietoje, kuri yra geriausiai pasirengusi stebėti dangaus kūnus.

Sostinėje Santjage žmonės užtemimą stebėjo nuo stogų, iš miesto parkų ir aikščių. Mokyklos anksčiau baigė darbą, kad vaikai galėtų pasirengti stebėjimui.

Argentinoje žmonės stebėti užtemimo vyko į vakarinį Kujo vyndarystės regioną. Tuo tarpu sostinėje Buenos Airėse dangus buvo apniukęs ir trukdė stebėjimams.

Kitas visiškas Saulės užtemimas bus matomas Pietų Čilėje 2020 metų gruodžio 14 dieną.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai