Paryžiuje atidengtas 67 mln. metų senumo tiranozauro skeletas (0)

4484
REUTERS
2018 m. birželio 8 d. 11:09
Paryžiaus gamtos istorijos muziejuje trečiadienį (birželio 5 d.) buvo atidengtas 67 mln. metų senumo tiranozauro skeletas.

Šis Tyrannosaurus Rex (T-rex) skeletas yra 12,5 m ilgio ir 4 m aukščio. Mokslininkai apskaičiavo, kad šis gyvūnas galėjo sverti daugiau kaip 5 tonas, kai buvo gyvas.

„Šis tiranozauras mums suteikia milžinišką kiekį informacijos apie tai, kaip jis gyveno. Mes taip pat galime pastebėti daugybę sužalojimų, lūžių ir kaulų infekcijų. Vienas įspūdingiausių sužalojimų, kuriuos galime matyti šiame pavyzdyje, yra padarytas žandikaulyje. Kairėje žandikaulio pusėje yra trys skylės, o dar viena didesnė – apačioje“, - sakė Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus paleontologas Florent`as Goussard`as.

Šios dinozauro liekanos 2013 metais buvo iškastos Montanoje, Jungtinėse Valstijose. Jas aptiko viena olandų komanda iš biologinės įvairovės centro „Naturalis“. Dinozauras buvo pavadintas „Trix“ – Nyderlandų karalienės Beatričės (Beatrix), kuri tais metais paliko sostą, garbei.

Trix žandikaulis buvo sužalotas – jame žiojėjo didelis lūžis. Dar kelios žaizdos matėsi po dantimis.

Trix yra vienas pilniausių T-rex skeletų pasaulyje ir vienintelis tiranozauras, turintis savo tikrąją kaukolę.

Ši paroda buvo atidaryta tą pačią dieną, kai kino teatruose pasirodė filmas „Jurassic World: Fallen Kingdom“ („Juros periodo pasaulis: kritusi karalystė“).

Paryžiuje T-rex skeletas bus eksponuojamas tris mėnesius, o tada kelerius metus jis keliaus po kitas šalis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai