Paryžiaus akvariumo darbuotojai puoselėja ekologišką daržą: nustebsite sužinoję, ką naudoja vietoj trąšų (0)

2097
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 16 d. 09:19
Paryžiaus akvariumo žuvys ne tik linksmina lankytojus, bet ir tam tikra prasme dalyvauja naujame žemės ūkio projekte. Visai netoli Eifelio bokšto esančio akvariumo darbuotojai turi naują ekologišką daržą, kuriam tręšti naudojamos žuvų išmatos.

Beveik prieš metus 20 metrų ilgio akvariume įrengtame darže jau dygsta pomidorai, paprikos, baklažanai ir net braškės.

Vadinamasis hidroponinis metodas yra vertikali ūkininkavimo sistema. Augalai auga kaip trąšas naudodami žuvų išmatas, kuriose gausu azoto. Saulės šviesą atstoja dirbtinis apšvietimas.

Savo ruožtu augalai valo vandenį ir prisotina jį deguonies, o užaugintas gėrybes galima vartoti maistui. Taikant šį metodą, beveik nereikalinga priežiūra. Svarbiausia išlaikyti pastovų vandens lygį ir pašerti žuvis. Anot akvariumo darbuotojo Victoro Coiffier, pagrindinis darbas – augalų apdulkinimas rankiniu būdu, nes akvariume nėra bičių.

Šiuo metu akvariumo personalas džiaugiasi savo darbo vaisiais, tačiau mažojo daržo plėsti kol kas neplanuoja. Paryžiaus akvariumo darbuotojai sakė, kad jų hidroponinė sistema gali būti pavyzdys, kaip ateityje sumažinti maisto gamybos pramonės anglies dioksido išlakas.

Jie pacitavo Europos Komijos CORDIS ataskaitą ir teigė, kad skatinant hidroponinių daržų kūrimą galima sumažinti importuojamų maisto produktų kiekį bei maisto produktams gabenti naudojamų transporto priemonių anglies dioksido išlakas.

Rekomenduojame

Naujausi