Nuo 2023 metų bus galima nusipirkti laboratorijose užaugintos mėsos (10)

2515
REUTERS | www.DELFI.lt
2019 m. liepos 21 d. 08:16
Jei atrodo tarsi kepsnys, kvepia tarsi kepsnys ir gardus tarsi kepsnys, tai ir privalo būti kepsnys. Tik nebūtinai prieš tai jis laisvai ganėsi ir rupšnojo žolę.

Vieno startuolio iš Izraelio atstovai teigia, kad jau labai greitai kepsnius bus galima auginti laboratorijoje, tuo pradžiugindami visus nuogąstaujančius dėl sveikatos, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės.

Nors muštiniai mėsainiams ir vištiena kuriami jau net ne vienoje laboratorijoje visame pasaulyje, Izraelyje veikianti „Aleph Farms“ tvirtina esanti pirmoji, laboratorinėmis sąlygomis pasišovusi išauginti kepsnį.

Šiuo metu vyksta derybos su restoranais Jungtinėse Valstijose, Europoje ir Azijoje. Jeigu bus sėkmingos, tokiais kepsniais ten bus galima mėgautis jau 2021 metais. Mokslininkai planuoja artimiausiu metu pasiūlyti nedidelį jautienos kepsnį, išaugintą iš nedidelio kiekio karvės ląstelių. Argumentuojama, kad ląstelės paimamos karvei nepadarant jokios žalos.

Ląstelės laboratorijoje dirbantiems mokslininkams padeda išauginti raumenų ląstelių, jungiamojo audinio ląstelių, riebalų ląstelių ir netgi kraujagyslių ląstelių. Šios keturių rūšių ląstelės sujungiamos laikantis griežtai apibrėžtų proporcijų.

Taip pat stengiamasi, kad mėsos gabaliukas forma, skoniu ir tekstūra nenusileistų originalui. N. Lavon sako: laboratorijoje, kur įgauna ir visų reikiamų maistinių medžiagų, auginama mėsa yra sveikesnė nei šiuo metu siūloma parduotuvėse.

Tai patvirtino ir laboratorijoje užaugintą jautieną ragavęs „Aleph Farms“ viešųjų ryšių vadovas Yoavas Reisleris.

„Aleph Farms“ viešųjų ryšių vadovas Yoavas Reisleris:
„Skonis labai panašus į jautienos kepsnio. Tekstūra taip pat labai panaši“.

„Aleph Farms“ viliasi, kad jų užauginta mėsa restoranų valgiaraščiuose bandymams atsidurs jau 2021 metų pradžioje, o oficialiai pristatyti savo produkciją parduotuvėse planuoja 2023 metais.

D. Toubia bendrovę įsteigė 2017 metais kartu su Izraelio technologijų institutu „Technion“ ir maisto produktų gamintoju „Strauss Groups“ iniciatyva „The Kitchen“. Gegužę jis iš investuotojų surinko 12 mln. dolerių, o dabar ši suma siekia14 mln. dolerių.

Bendrovė turi ambicijų po 20 metų tapti viena iš trijų didžiausių mėsos gamintojų. Nors šiuo metu nedidelis laboratorijoje užaugintos jautienos kepsnys kainuoja apie 50 dolerių, „Aleph Farms“ viliasi, kad restoranuose kainos bus labiau įkandamos. Galiausiai planuojama pradėti masinę tokios mėsos gamybą – tada kainos dar sumažės.

Naujausi