Nežinomi chemikalai sugriovė dešimtmetį kurtą verslą (3)

7174
2019 m. gegužės 5 d. 20:58
Ignas Kareckas, kartu su žmona Kauno rajone jau dešimtmetį kuriantis modernų bityną, šį pavasarį atsimins kaip vieną iš baisiausių.

Prieš kelias dienas atvažiavęs aplankyti savo šeimų žmogus pamatė, jog dviejuose iš šešių skyrių bitės apnuodytos. Tiksliau ten laikytos 53 šeimos labai susilpnėjusios, nežinia ar išliks iki rudens. Tikėtis, kad šį sezoną neš medų neverta.

„Kreipiausi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), nuvežiau pavyzdžius tyrimui, galbūt jie išsiaiškins kokie chemikalai buvo panaudoti. Skaičiuoju, kad mano nuostoliai 5 tūkst. eurų“, – aiškina bitininkas ir sako, kad nors kol kas pažeistose šeimose motinos yra, tačiau jos silpnos. Žuvo po 70 proc. bičių. Mirusius Dievo vabaliukus buvo galima semti rieškučiomis. Šeimos geriausiu atveju atsigaus tik kitais metais.

Žmogus kartu su žmona prižiūri 200 šeimų, kurias laiko šešiuose skyriuose. Bitininkas spėja, kad praradimai buvo dėl to, jog ūkininkas neteisingai arba nelegaliais chemikalais nupurškė netoliese esantį ir jau žydintį žieminių rapsų lauką.

„Iškarto įtariau, kad buvo nupurkšti šalia esantys žieminio rapso laukai. Apvažiavau visus kitus skyrius, kur sustatytos bitės. Pradėjau ieškoti kaltininko, apvažiavau visus greta dirbančius ūkininkus, bet visi dievagojosi nepuškę dienos metu, nes tai yra draudžiama“, – pasakoja I. Kareckas ir pripažįsta, kad su ne visai sąžiningais ūkininkais susidurti jam yra tekę ir anksčiau.

„Atvejų, kai buvo purškiama ir bitės užskrisdavo ant chemikalų pasitaikė prieš keletą metų. Tačiau tada nuostoliai nebuvo tokie dideli. Žūdavo 10–15 proc. avilio bičių, bet tada šeimos gana greitai atsistatydavo“, – pasakoja I. Kareckas.

Jis spėja, kad čia dieną buvo purškiamas rapsas, tačiau neaišku kokie chemikalai naudoti. Be jo šalia nukentėjo dar keturi bitininkai, kurie prarado po kelis avilius. Greičiausiai visų bitės skrido į kurį nors didelį lauką, kurį ir apdorojo chemija.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai