Nepavykusio skrydžio į kosmosą įgula šįkart sėkmingai pasiekė TKS (0)

1594
REUTERS
2019 m. kovo 15 d. 15:07
NASA astronautas Nickas Hague'as ir jo kolega rusas Aleksejus Ovčininas, kuriems pernai dėl raketos „Sojuz“ gedimų teko atlikti avarinį nusileidimą, penktadienį atskrido į Tarptautinę kosminę stotį.

Kartu su abiem vyrais iš Rusijos nuomojamo Baikonuro kosmodromo Kazachstane ketvirtadienį 21 val. 14 min. Lietuvos laiku raketa „Sojuz“ išskrido JAV astronautė Christina Koch. Po sklandaus starto raketa 3 val. 1 min. Lietuvos laiku – keliomis minutėmis anksčiau nei planuota – prisijungė prie TKS, skriejančios daugiau nei 400 km virš Žemės.

Per tiesioginę transliaciją iš TKS misijos vadas A. Ovčininas pranešė, kad buvo pasitelktas švartavimo mechanizmas. Tuomet NASA komentatorius patvirtino „sugavimą“.

Erdvėlaivio paleidimas buvo atidžiai stebimas, nes spalio mėnesį N. Hague'o ir A. Ovčinino kelionė į kosmosą po dviejų minučių netikėtai nutrūko dėl raketos nešėjos „Sojuz“ techninių problemų. Įgula tąsyk saugiai nusileido ant žemės.

Tai buvo pirmas toks nelaimingas atsitikimas Rusijos posovietinio laikotarpio istorijoje, metęs didžiulį iššūkį kadaise lygių neturėjusiai šalies kosmoso pramonei.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai