Nauja technologija Lietuvoje: panašu, kad šį daiktą pamatysite ir prie savo namų durų (0)

9328
Rinatas Chairulinas, DELFI TV
2016 m. rugsėjo 11 d. 15:01
Lietuvoje surengtas ateities technologijos, kuri turėtų atsirasti ir Lietuvoje, parodymas, bandomasis pristatymas. Tai „Starship Technologies“ robotai, kurie autonomiškai pristato prekes.

„Labai džiaugiamės galėdami pristatyti Vilniuje savo robotus bei įvertinti vilniečių nuomones ir reakcijas, – sakė estų startuolio „Starship Technologies” vykdomasis direktorius Allan Martinson. – Šiuo metu mes atliekame pirkinių pristatymo robotų bandymus įvairiuose pasaulio miestuose ir manome, kad Vilnius galėtų būti puikus kandidatas ilgesniems bandymams. Jau netolimoje ateityje siekiame pasiūlyti Lietuvoje siuntinių, bakalėjos ir maisto prekių vietinio pristatymo paslaugą pagal pareikalavimą, panaudojant mūsų sukurtus robotus.”

Šiuo metu Lietuvoje robotai dar prekių nepristatinėja, tačiau, pavyzdžiui, Londone jau kurį laiką jie gali atvežti karšto maisto, Šveicarijoje jais pristatomi vaistinės produktai, Vokietijoje „Starships Technologies“ partneriai – pristatymo bendrovė „Hermes Group“, pristatanti įvairiausias prekes.

„Mes norėjome pamatyti, kaip į šiuos robotus reaguoja žmonės Vilniuje, išgirsti jų nuomonę,“– sakė „Starships Technologies“ inžinierius Tiitas Liivikas.

Kada robotai pradės važinėti Vilniuje, jis neišdavė. Gali būti, kad šiuo metu vyksta derybos su susidomėjusiomis Lietuvos kompanijomis. Kokiomis, inžinierius neatskleidė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai