Mokykla, kurioje nebėra tradicinių pamokų: vaikai mokosi patirdami ir jausdami (1)

1713
2019 m. lapkričio 11 d. 17:33
Ko gero, daugelis, galvodamas apie dienas, praleistas mokykloje, prisimena klasės draugų išdaigas, veiklą po pamokų ir, aišku, pamokas, kurios buvo labai tradicinės. Mokytojas liepia atsiversti vadovėlį, ant lentos parašo pamokos temą ir visa klasė kimba į darbus. Tačiau šiandien pamokos vyksta kiek kitaip. Pavyzdžiui, Kauno raj. Šlienavos pagrindinėje mokykloje pamokos gali prasidėti nuo pažinties su rūšiavimu, išvykos į gamtą arba pašnekesio su suolo draugais.

Kiek anksčiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad Lietuvoje mažėja susidomėjimas gamtos mokslų studijomis ir susijusiomis profesijomis, auga kvalifikuotų tyrėjų ir specialistų poreikis.. Tam, kad jaunas žmogus susidomėtų viena ar kita kryptimi, su tuo jis turi supažindinamas dar nuo mažų dienų – mokyklos suole. Viena iš mokyklų, pakoregavusių savo misiją, yra Kauno raj. Šlienavos pagrindinė mokykla. Šioje mokykloje daug dėmesio skiriama gamtamoksliniam, patyriminiam ugdymui, mokymuisi tyrinėjant. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Onutė Gervienė tikina, kad nors mokykla įsikūrusi gyvenvietėje, už miesto, tačiau mokinių čia kasmet daugėja. „Mokykla yra Kauno r. Šlienavos gyvenvietėje, teikia priešmokyklinį, pradinį ir pagrindinį ugdymą - tai užtikrina kokybišką perėjimą iš vienos pakopos į kitą, ugdymo tęstinumą. Mokykla yra netoli Kauno miesto, susisiekimas su miestu geras, todėl daug šeimų dirba mieste ir veža vaikus į Kauno miesto mokyklas. Didelė gimnazijų ir licėjaus statuso įtaka, renkantis mokymąsi, baigus pradinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo pirmos pakopos dalį, nepalanki demografinė padėtis. Visi šie veiksniai turi įtakos mokinių skaičiui mokykloje, bet mes labai džiaugiamės didėjančiu mokinių skaičiumi“, – tikina O. Gervienė.
Lietuvos mokyklose stiprinama STEAM mokymo bazė, daugėja mokymosi tyrinėjant, eksperimentuojant, mokymosi gamtoje, mokslo centrų laboratorijose. Įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ dauguma Lietuvos mokyklų šiais mokslo metais aprūpintos gamtos mokslų priemonėmis – mėgintuvėliais, kolbomis, mikroskopais, jutikliais, optikos rinkiniais. Regionuose ES lėšomis pradedami kurti modernūs mokiniams skirti STEAM mokslų centrai, kuriais galės naudotis visos mokyklos.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai