Mokykla Biržuose neišsitenka tik su mokiniais: šviesti nusprendė ir tėvus (0)

1559
2019 m. lapkričio 12 d. 18:05
Mokyklose vis daugiau dėmesio skiriant mokinių savijautai ir santykiams tarp mokyklos bendruomenės, į kurią įtraukiami ir tėvai, švietimo įstaigos vykdo daugybę skirtingų projektų, kad Lietuvos ateitis – vaikai – į pasaulį žengtų ne tik pasisėmę reikalingų žinių, bet ir pilni pasitikėjimo savimi bei bendravimo įgūdžių. Biržuose įsikūrusi Aušros pagrindinė mokykla – ne išimtis. Mokykloje jau keleri metai vykdomi projektai, padedantis vaikams kuo geriau jaustis pamokų metu ir po jų. Jau apie trejus metus Biržų Aušros pagrindinėje mokykloje tėveliai kviečiami apsilankyti Tėvų mokykloje. Tiesa, čia suaugusieji susirenka ne išmokti ar atnaujinti žinių, bet susipažinti su tuo, kaip ugdyti ir bendrauti su savo atžalomis. Mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė pasakoja, kad Tėvų mokyklos istorija prasidėjo prieš maždaug penkerius metus, kai mokykla dalyvavo projekte „Lyderių laikas 2“. Tuomet kilo idėja keisti bendravimo su tėvais formą ir steigti tėvų klubą.

„Bėgant laikui idėja transformavosi į tai, ką turime dabar. Tuomet pradėjome ieškoti, kaip padėti tėveliams bendrauti su vaikais, spręsti jų problemas. Sugalvojome, kad tėvams reikia mokymų, suteiksiančių daugiau žinių psichologiniais klausimais“, – prisiminė mokyklos vadovė. Tuomet nuspręsta, pasitelkus psichologų mokymus, supažindinti tėvus su tuo, kaip bendrauti su vaikais, kaip padėti jiems mokytis, spręsti įvairias problemas, kaip pažinti vaiko skirtingus raidos ypatumus.
Naujų ugdymo metodų taikymą, tinkamo emocinio klimato kūrimą, mokyklų aprūpinimą kūrybiškumą skatinančiomis mokymo priemonėmis, skatina ES fondų finansuojamos priemonės - „Kokybės krepšelis“, „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai