„Mokslo sriuba”: Vilniuje gaminamas galingiausias lazeris pasaulyje (0)

6504
www.mokslosriuba.lt
2015 m. vasario 9 d. 13:52
1960 m. fizikas Teodoras Meimenas Pietų Karolinoje įžiebė pirmąjį pasaulyje lazerį. Po keturių metų iš Vilniaus universiteto keletas studentų buvo išsiųsti į Maksvą mokytis lazerių fizikos. Ir jau 1966 m., Vilniaus universitete pradėjo šviesti pirmasis lietuviškas lazeris. Sovietų Sąjungoje Lietuvos mokslininkai daugiausia konstravo lazerius moksliniams tyrinėjimams. Buvo pradėta laiku. Dėl to, šiandien pasaulyje mes konkuruojam ne lazerių kaina, o kokybe.

„Įmonė „Ekspla“ kartu su amerikiečių kompanija „National Energetics“ konstruoja patį galingiausią lazerį pasaulyje. Užsakymo vertė - daugiau nei 40 milijonų JAV dolerių. Lazerinė sistema turi būti pastatyta Čekijoje iki 2017 metų. Ji pavadinta „ELI-Beamlines“.

Dabartinės sistemos yra apie 1 petavato galios. Reikia sukurti 10 kartų daugiau. 10 petavatų. Palyginimui, paimkime duonos skrudintuvą. Tai mums reikėtų sujungti dešimt trilijonų 1000 vatų galios skrudintuvų, kad gautume 10 petavatų“, - sudomina jaunieji mokslo populiarintojai.

TV laida „Mokslo sriuba“ - tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą antradienį 20:15 val. per LRT Kultūros kanalą.

„Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai