Mokslininkas džiaugiasi Galapaguose atradęs retos rūšies vėžlį (4)

6901
REUTERS
2019 m. kovo 2 d. 13:22
Kasdien mus liūdina žinios apie nykstančias gyvūnų rūšis, o štai biologas ir kanalo „Animal Planet“ laidų vedėjas Forrestas Galante džiaugiasi galėdamas pranešti visiškai priešingą naujieną.

F. Galante neseniai lankėsi Galapagų salose, kur su grupe mokslininkų iš Ekvadoro atrado Fernandinos vėžlio patelę – šis roplys buvo laikomas seniai išnykusiu.

Fernandinos saloje – jauniausioje Galapagų salyne – yra aktyvus ugnikalnis, o temperatūra saloje gali siekti 49 laipsnius Celsijaus. Kadangi sąlygos saloje tokios atšiaurios, leidimai į ją įžengti nėra išduodami.

Paieškas komanda savo ekspediciją pradėjo nuo ugnikalnio tyrinėjimo – užkopę į jį jie norėjo apžvelgti žalius salos plotus.

Dvi dienas trukusios paieškos nebuvo bevaisės – mokslininkams pavyko rasti išmatų fragmentų, taip pat pėdsakų purve, kurie parodė, kad vėžliai saloje egzistuoja. Pratęsę paieškas jie rado vėžlio guolį, o galiausiai ir patį vėžlį. Ekvadoro aplinkos ministerija pranešė, kad atrastoji vėžlio patelė buvo pavadinta „Fern“ („Paparčiu“) ir nugabenta į reprodukcijos centrą milžiniškiems vėžliams Santa Kruso saloje, kuri taip pat priklauso Galapagų salynui.

Milžiniški vėžliai yra labai svarbūs gyvūnų išsaugojimo klausimus sprendžiantiems mokslininkams, nes juos nuodugniai ištyrinėjo devyniolikto amžiaus britų gamtininkas Charlesas Darwinas.
Pagal turimus duomenimis, Galapagų salose gyvena apie dvylika milžiniškų vėžlių.

Šių vėžlių svoris gali siekti 225 kg.

Šiuo metu laukiama Jeilio universiteto mokslininkų atlikto genetinio tyrimo rezultatų, kurie turėtų patvirtinti rastojo vėžlio rūšį.

Mokslininkams pavyko nustatyti, kad vėžlio patelei apie 100 metų. Vėžliai sugeba daugintis iki pat gyvenimo pabaigos – paprastai jie gyvena apie 200 metų.

Taigi, mokslininkai tikisi, kad sustiprėjusi, pasitaisiusi vėžlio patelė pasijus saugi ir rami, ir jai pavyks padėti apvaisintus kiaušinius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai