Mokslininkai iš Singapūro sukūrė naują dirbtinę odą (0)

1340
REUTERS
2019 m. lapkričio 14 d. 17:27
Singapūre sukurta nauja dirbtinė oda, kurią galima atspausdinti vos per minutę. Pagal chemines ir biologines charakteristikas ji atitinka žmogaus odą ir gali būti naudojama vietoje gyvūnų atliekant kosmetikos bandymus.

Singapūro mokslininkai žengė svarbų žingsnį, padėsiantį kosmetikos pramonei atsisakyti produkcijos bandymų naudojant gyvūnus. Jie sukūrė žmogaus odos analogą, kurį galima atspausdinti vos per minutę.

Žinoma, tokiu atveju gausite tik dirbtinės odos gabalėlį, vos didesnį už didžiojo piršto pagalvėlę, tačiau ir jo užtenka.

Iš donorų ląstelių ir kolageno pagaminta dirbtinė oda pagal chemines ir biologines charakteristikas yra identiška tikrai žmogaus odai. Tiesa, norint naudoti dirbtinę odą kosmetikos bandymams atlikti, iš pradžių ją reikia dvi savaites „pabrandinti“. Praėjus šiam laikotarpiui, dirbtinė oda pasidaro tankesnė ir mažiau permatoma.

Naujovę galima naudoti medžiagų toksiškumui bei veikliųjų sudedamųjų dalių skvarbumui tikrinti.

Šiuo metu mokslininkų komanda stengiasi sukurti dirbtinę odą su azijiečiams būdingais pigmentais, kad būtų galima tirti balinamąjį kosmetikos poveikį.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi