„Mokslas ir aš“: organinių Saulės elementų paslaptys (15)

3969
2014 m. balandžio 5 d. 10:39
Galbūt svajojate apie naują būstą? Tuomet vertėtų pasidomėti, ar į jo eksterjerą negalėtumėte įkomponuoti ir organinių Saulės elementų. Būtumėte energetiškai nepriklausomi, o be to, mokslininkai teigia, jog jie gali būti visokių spalvų – geltonos, žalios, raudonos ar net violetinės.

Žinoma, Puslaidininkių fizikos instituto mokslininkams ne spalva svarbiausia – tą sužinosite sudalyvavę virtualioje ekskursijoje į jų laboratoriją, o fizikos mokslo platybėse nepaklysti padės ekskursijos „vedlys“ – futuristinis komiksas.

Dar vienas „Mokslas ir Tu“ mokslo populiarinimo iniciatyvos sukurtas filmukas šį kartą kviečia pasižvalgyti po Ultrasparčiosios spektroskopijos laboratoriją, kur tarp daugybės kitų darbų mokslininkai tiria organinių Saulės elementų panaudojimo galimybes ir jų pritaikymą netolimoje ateityje.

Virtualios ekskursijos po Lietuvos mokslo institutus yra bendradarbiavimo tarp VšĮ „Mokslas ir menas“ ir VšĮ „Istorinės žinutės“ rezultatas. Projektas „Mokslas ir Tu“ – viena iš mokslo populiarinimo iniciatyvų, kurias konkurso būdu atrinko ir remia Lietuvos mokslų akademija projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ lėšomis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

02:58
Trisdešimt: Lietuvos sėkmės istorijos

Olimpiniai medaliai

4
03:08
Trisdešimt: Lietuvos sėkmės istorijos

Lietuva - kosminė valstybė

8
03:08
Trisdešimt: Lietuvos sėkmės istorijos

Lietuviško romano sėkmė pasaulyje

10
03:05
Trisdešimt: Lietuvos sėkmės istorijos

Laisvė ir palaikymas

8