Meksikos mokslininkai atrado naują dinozaurų rūšį (6)

6074
REUTERS
2018 m. birželio 13 d. 18:38
Meksikoje esančio prestižinio „Dykumos muziejaus“ paleontologai aptiko dinozauro liekanas, kurias, anot jų, reikėtų priskirti naujai, lig šiol neidentifikuotai rūšiai. Šios rūšies atstovai, kaip teigia mokslininkai, prieš 85 mln. metų buvo paplitę Koahuilos valstijos šiaurės vakaruose. Tai seniausiai šiame regione apsigyvenę dinozaurai.

Acantholipan gonzalezi rūšiai priskiriamo dinozauro liekanos buvo aptiktos Koahuilos Okampo regione.

Po ilgiau nei aštuonerius metus trukusių mokslinių tyrimų paaiškėjo, kad aptiktas liekanas dera priskirti naujai nodozaurų rūšiai. Mokslininkai nustatė, kad liekanos priklausė jaunam 3,5 metro ilgio ir daugiau nei pusė tonos sveriančiam gyvūnui.

Rūšies pavadinimas Acantholipan gonzalezi kildinamas iš graikiško žodžio acanthos, reiškiančio „stuburas“ ir apačiams priskiriamos lipanų genties pavadinimo. Lipanai – tai drąsa garsėjančių Šiaurės Amerikos etninių gyventojų gentis, gyvenusi regione, kuriame buvo aptiktos dinozauro liekanos.

Naujai patvirtintos rūšies atstovai skyrėsi nuo artimiausių savo gentainių, pavyzdžiui, nodozaurų. Jų alkūnkauliai (vieni iš priekinių galūnių kaulų) daug labiau išsikišę, o nugara – kūgio pavidalo.

Anksčiau Meksikoje pavyko aptikti ir kitų unikalių dinozaurų fosilijų. Čia buvo rasta skraidančio roplio pterozauro ir albertozauro liekanų.

Paleontologai įsitikinę, kad Koahuilos regione bus atkasta dar daug šioje vietoje gyvenusių dinozaurų fosilijų.

„Dykumos muziejaus“ lankytojai ateityje galės apžiūrėti tikslų naujai atrastos rūšies dinozauro modelį. Šiame muziejuje eksponuojama Lotynų Amerikoje reikšmingiausia dinozaurų fosilijų kolekcija.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi