01:00 2015 lapkričio mėn. 24 d.

Meksikoje rastos griaučių liekanos suteiks naujų žinių apie actekus (0)

7648
REUTERS
2015 lapkričio mėn. 24 d. 01:00
Archeologai Meksikoje aptiko, kaip patys teigia, kilmingo vietinio griaučių liekanų, kurios, anot mokslininkų, gali suteikti daug įdomios informacijos apie senovinę actekų kultūrą.

Griaučių liekanos aptiktos actekų Sultepeko Tekoakės mieste esančiame nebenaudojamame vandens rezervuare. Kadaise čia gyveno apie 5 tūkst. žmonių – daugiausia šventikų ir ūkininkų. Skelbiama, kad vietovė nuo Meksikos sostinės Meksiko nutolusi apie 80 kilometrų.

Nacionalinis Meksikos antropologijos ir istorijos muziejaus skelbia, kad šalia griaučių liekanų mokslininkai rado ir daug įvairių dekoratyvių akmenų ir keramikos dirbinių duženų.

Kiek metų galėtų būtų šioms griaučių liekanoms dar nenustatyta, tačiau actekų Sultepeko Tekoakės miestelis minimas dar XVI amžiuje. Jis garsus tuo, kad būtent jame buvo sučiupta ir pražudyta 550 Ispanijos konkistadoro Hernano Corteso vyrų.

Kapavietėse aptikta daug kilmingų laikotarpiu prieš ispanams pradėjus užkariavimus palaidotų žmonių.

E. Martinezas teigia, kad radinys vandens rezervuare gali suteikti daug naujos vertingos informacijos apie senąją Meksikos kultūrą. Archeologai teigia, kad vietovėje bus atlikta daugiau kasinėjimų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai