Krymo vandenyse pagautos nuodingos japoniškos žuvys (27)

19474
REUTERS
2014 m. lapkričio 24 d. 16:55
Krymo Sevastopolio miesto vandenyse buvo pagautos mirtinai nuodingos japoniškosios pūsliažuvės, paprastai gyvenančios tik atogrąžų vandenyse. Dvi didžiules vandenyno pūsliažuves, kurios Japonijoje dar vadinamos fugu ir laikomos dideliu skanėstu, neseniai pagavo vietos žvejai, apie pavojingas žuvis įspėję regiono pareigūnus.

Pietinių jūrų biologijos instituto mokslininkai Kryme, pradėję tirti netikėtą laimikį, mano, kad žuvys šiaurinį pusrutulį galėjo pasiekti per Sueco kanalą. Jų manymu, Viduržemio jūroje šios žuvys galėjo plaukioti jau dešimt metų.

Iškilus pavojui, šių žuvų kūnas prisipildo vandens arba oro. Pūsliažuvių organuose yra nuodų, kurie yra stipresni už cianidą. Nuodai tokie stiprūs, kad pražūtingas gali būti net nedidelis jų kiekis.

Mokslininkai Kryme žuvis tyrinėja labai atsargiai, naudodami apsaugos priemones, kad tiesiogiai nesiliestų prie nuodingų žuvų.

Fugu Japonijoje laikoma delikatesu ir siūloma daugelio šalies restoranų valgiaraščiuose, tačiau virėjams reikia specialios licenzijos, kad galėtų ją paruošti maistui.

Šios dvi žuvys Krymo vandenyse buvo aptiktos pirmą kartą ir mokslininkai šiuo metu mėgina išsiaiškinti, kaip jos sugebėjo prisitaikyti prie Juodosios jūros sąlygų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai