Krymo pakrantėje aptiktas sudužęs senovės romėnų laivas (12)

7433
REUTERS
2018 m. rugpjūčio 10 d. 15:08
Kryme, netoli Sevastopolio pakrantės, tyrinėtojai aptiko nepaprastai įdomų archeologinį radinį. Paprastai judriose ir vaizdingose Balaklavos įlankos žiotyse skenuojant sonaru pavyko atrasti tai, kas paaiškėjo besąs antrąjį arba trečiąjį amžių prieš mūsų erą siekiantis romėnų prekybos laivas.

Laivas guli 85 metrus žemiau bangų lygio, tad narams buvo tikras iššūkis jį pasiekti ir kruopščiai apžiūrėti. Nepaisant to, „Neptune Expedition“ naras Pavelas Lapšinas džiaugiasi galėjęs tapti šios archeologinės misijos dalimi. Jis buvo vienas iš dviejų profesionalių narų, parengusių filmuotą ir fotografuotą medžiagą ir pateikusių ją ekspertų analizei.

Krymo istorikas Viktoras Lebedinskis, remdamasis vaizdo įrašu, galėjo nustatyti laivo tipą ir paskirtį. Daugiausia informacijos suteikė inkaras.

Kadangi Krymas antikos laikais buvo Romos kolonija, Sevastopolio valstybinio universiteto Jūrų studijų katedra turi maketą, kurį naudoja buvusių užkariautojų laivų tyrinėjimams. Šis laivas buvo apvalios formos, vadinasi, jis plaukiodavo taikos metu ir gabendavo svarbius krovinius.

„Neptune Expedition Maritime Research“ tikisi surinkti lėšų išsamesniam objekto tyrimui, kurį planuojama atlikti kitais metais, o galbūt net ir rasti galimybių atkurti laivą. Kol kas nepranešama, ar buvo rasta lobių.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi