Atgal

Gamtosaugininkai įspėja: garsiausią Berlyno parką puola invaziniai vėžiai (3)

7223
REUTERS
2017 m. rugpjūčio 25 d. 18:00
Bene garsiausio Berlyno parko – „Tiergarten“ – ežerėliuose apsigyveno invaziniai gėlavandeniai vėžiai. Į Europos Komisijos invazinių užsieninių rūšių sąrašą įtraukti Luizianos gėlavandeniai vėžiai ne tik okupavo parko ežerėlius – jų tiek daug, jog žmonės juos jau pastebi rėpliojančius ir parko takeliais.

Už parko priežiūrą atsakingas Juergenas Goette ketvirtadienį, rugpjūčio 24 dieną sakė, kad dabartinė susiklosčiusi situacija gali būti pražūtinga ežerėliuose gyvenančiai vietinei florai ir faunai.

Svarbu ne tik tai, kad šie invaziniai vėžiai maitinasi viskuo, kas gyva ir pasitaiko jų kelyje ir taip kelia grėsmę ežeruose gyvenančiai gyvybei, bet ir platina grybelines ligas, kurios gali pražudyti vietines vėžių rūšis.

NABU gamtos apsaugos pareigūnė Katrin Koch mano, kad susizgribta per vėlai ir dabar reikia kuo skubiau rasti ilgalaikį sprendimą, galintį užkirsti kelią šios invazinės rūšies dauginimuisi.

K. Koch mano, kad šie vėžiai ežeruose atsidūrė juos auginusiems žmonėms panorus jų atsikratyti. Specialistė ragina žmones elgtis atsakingai ir nepalikti savo augintinių tiesiog gamtoje.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

05:37

Grynas TV 6 val.

Nidos kopos

3606