Ekonomikos forume Davose - robotas Hubo ir ketvirtoji pramonės revoliucija (0)

1937
REUTERS
2016 m. sausio 21 d. 16:10
Pasaulio ekonomikai ir visuomenei naujas formas suteikia ir kokybinius pokyčius skatina technologijų naujovės, tad nieko keisto, kad Davoso slidinėjimo kurorte Šveicarijoje šiais metais rengiamo ekonomikos forumo tema – ketvirtoji pramonės revoliucija.

Davose dėmesiu mėgaujasi robotas vardu „Hubo“, kuris gali pakeisti žmones vykdant pavojingas paieškų ir gelbėjimo operacijas katastrofų vietose. Pranešime apie forume pateikiamas ateities prognozes pabrėžiama, kad per ateinančius penkerius metus robotai ir dirbtinis intelektas aukštyn kojomis apvers tradicinę darbo rinką. Anot ekspertų, naujovės ir sparčiai tobulėjančios technologijos privers lengva ranka atsisakyti 5,1 mln. darbo vietų.

Tokių naujų technologijų kaip robotai, savarankiški automobiliai ir 3D spausdintuvai populiarėjimas neabejotinai keičia įvairius žmonių gyvenimo ir kasdienybės aspektus.

Pasaulio Ekonomikos Forumo vykdomasis pirmininkas Klausas Schwabas savo naujoje knygoje „The Fourth Industrial Revolution“ (liet. Ketvirtoji pramonės revoliucija) teigia, kad ši revoliucija atneš ir naujų grėsmių, pavyzdžiui, dar padidins turtingųjų ir vargšų atskirtį, paskatins socialinę nelygybę.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai