Egipto piramidžių paslaptis įminti mėgins nauju teleskopu apsiginklavę prancūzai (8)

15942
REUTERS
2016 m. birželio 5 d. 19:42
Prie Egipto vykdomo mokslinio projekto „Scan the Pyramids“, inicijuoto 2015 metais siekiant įminti senovės Egipto statinių paslaptis, prisijungė mokslininkų iš Prancūzijos komanda.

Skelbiama, kad prancūzų ekspertų komanda į Egiptą atvyko apsirūpinusi specialiu tyrimams skirtu teleskopu. Specialistai teigia, kad jo skleidžiami spinduliai piramidėms nedaro jokios žalos, tačiau yra labai naudingi aptinkant įvairias angas, slaptus kambarius ir naujas struktūras, kurių iki šiol mokslininkai nebuvo radę.

Tyrimų, kuriems pasitelktas prancūzų atsigabentas specialusis teleskopas, etapo, truksiančio mėnesį, pristatyme dalyvavo ir buvęs Egipto senovės paveldo ministras Zahi Hawassas bei dabartinis šios ministerijos vadovas Khaledas Elanany.

Skelbiama, kad pirmiausia mokslininkų komandos analizuos ir tirs tai, kas jau seniau aptikta 4 tūkst. metų senumo struktūrose. Jeigu viskas vyks pagal planą, ekspertų komanda netrukus imsis tyrimų dar netyrėtose slaptų piramidžių kambarių kertelėse.

„Mūsų pagrindinis tikslas – ištirti Gizos ir kitas piramides. Turime išsiaiškinti, kokias paslaptis jos slepia. Tiesą sakant, net nežinome, ar tų paslapčių iš viso yra. Smalsu, ar ten dar slepiasi kokie nors neatrasti kambariai. Savaime suprantama, piramidžių akmenų skaldyti mes negalime, todėl naudojame technologijas, kurios nepadarytų jokios žalos“, - pasakojo inžinierius ir projekto vadovo padėjėjas Yasseris Elshayebas.

Projektui „Scan the Pyramids“ iš pradžių buvo naudojami infraraudonieji spinduliai ir 3D technologijos. 2015 metų lapkritį paskelbtuose tyrimo rezultatuose teigiama, kad trijose akmens plokštėse, esančiose Didžiosios piramidės apačioje, pastebėta karščio rodmenų anomalijų.

Teleskopas, kurį sukūrė Prancūzijos alternatyviųjų energijos šaltinių ir atominės energetikos komisijos (CEA) specialistai, naudoja miuonų daleles, primenančias kosminę spinduliuotę.

Prancūzai tikisi vietos archeologams galėsiantys suteikti reikiamų duomenų, kuriuos jie panaudos aiškindamiesi ko dar nežino apie minėtąsias struktūras.

Pirmųjų naujojo tyrimų etapo rezultatų tikimasi liepos pradžioje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai