Egipte atidarytas senovinis sarkofagas (4)

6668
REUTERS
2019 m. balandžio 8 d. 13:37
Sekmadienį buvo atidarytas senovės Egipto aukšto rango šventiko sarkofagas. Netoli al Minjos, prie Nilo upės į pietus nuo Kairo ir al Gizos piramidžių archeologai neseniai atrado vertikalių šachtų tinklą, nuvedusį prie tunelių ir kriptų su 40 mumijų. Mokslininkai mano, kad tai „kilmingųjų elito“ mumijos.

Ištyrinėję kitus kapus ir radę tokių dalykų kaip statulėlės, amuletai, indai balzamuotųjų vidaus organams laikyti ir mumijos, kurių vienos buvo likę tik griaučiai, archeologai pasiekė kamerą, kurioje buvo įmantriai drožinėtas sarkofagas.

Jam atidaryti prireikė kelių žmonių jėgos. Ir paaiškėjo, kad komandos pastangos nebuvo bergždžios: viduje buvo neliesta, į drobules susupta mumija, apdėta lobiais, įskaitant aukso dirbinius.

Mumija yra senovės egiptiečių išminties ir magijos dievo Toto aukšto rango šventiko, gyvenusio 26-osios dinastijos – paskutinės egiptiečių dinastijos prieš persų užkariavimą 525 m. pr. m. e. – laikais.

Kairas stengiasi reklamuoti archeologinius atradimus visoje šalyje, taip tikėdamasis atgaivinti turizmą, nukentėjusį dėl sąmyšio po 2011 metų sukilimo prieš Hosni Mubaraką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai