Trečiadienį du dviejų metų amžiaus Sumatros orangutanų jaunikliai atvyko reabilituotis į Khao Pratab Chango laukinių gyvūnų veisimo centrą Tailando Ratčaburio provincijoje.

Nauja orangutanų jauniklių porelė – vienas patinėlis ir viena patelė – buvo gabenami kontrabanda su kitais laukiniais gyvūnais ir birželio mėnesį buvo konfiskuoti Padang Besaro pasienio kontrolės punkte, pranešė Tailando žiniasklaida. Šioje byloje sulaikytas vienas 63 metų Malaizijos pilietis.

Orangutaniukai dabar prisijungė prie dar dviejų orangutanų jauniklių, kurie jau auga šiame veisimo centre.

Khao Prab Chango laukinių gyvūnų centro direktorius Banpotas Maleehuanas teigė, kad mažosios žmogbeždžionės šiame centre bus laikomos tol, kol bus išspręsta teismo byla. Tuomet jie lauks Indonezijos atsakymo, ar ji nori juos susigrąžinti.

Anot Tarptautinės prekybos nykstančių rūšių gyvūnais konvencijos, orangutanai, didžiausi pasaulyje medžiais laipiojantys žinduoliai, yra kritiškai nykstantys. Natūraliai laisvėje jie gyvena Indonezijoje ir Malaizijoje. Pasaulio gamtos fondo duomenimis, laisvėje yra likę apie 6600 Sumatros orangutanų.