Tai, anot mokslininkų, meteoro, dar vadinamo bolidu, sprogimas. Įvykis vaizdo kameromis užfiksuotas gegužės 20 dieną 21 val. 22 min. vietos laiku, praneša „LiveScience“.

Vaizdo įrašu pasidalijo Kernso oro uosto administracija „Facebook“ paskyroje. Filmuotoje medžiagoje matyti, jog iš pradžių nakties dangų nušviečia žalios spalvos sprogimas, o netrukus ir antrinis baltas blyksnis.

Liudininkų teigimu, meteoro sprogimas buvo matomas net ir už 600 km į vakarus nuo Kernso oro uosto esančiame Normantono mieste. Sprogimo garsas girdėjosi ir Kroidone, mieste, esančiame maždaug už 100 km į rytus nuo Normantono.

Kaip leidiniui „The Guardian“ sakė Australijos nacionalinio universiteto Kanberoje astrofizikas Bradas Tuckeris, kosminė uoliena buvo iki 1 metro skersmens ir, tikėtina, skriejo apie 150 000 km/h greičiu.

Remiantis Amerikos meteorų draugijos duomenimis, bolidai – tai meteorai, kurie sprogsta susidūrę su Žemės atmosfera dėl milžiniškos trinties. Sprogimas lydimas ryškaus blyksio ir garso bangos.

Anot B. Tuckerio, dauguma bolidų sprogimo metu skleidžia baltą arba geltoną šviesą. Tuo tarpu danguje virš Kernso oro uosto sprogęs bolidas žalia spalva nušvito dėl to, kad jame buvo didelė geležies ir nikelio koncentracija.

Bolidai Žemės atmosferoje pasitaiko gana dažnai. NASA Žemės observatorijos duomenimis, nuo 2017 metų liepos mėnesio iki 2022 metų sausio mėnesio astronomai užregistravo apie 3 000 bolidų. Žmonės pamato tik labai nedidelę šių sprogimų dalį, mat dauguma meteorų į atmosferą įskrieja toli nuo apgyvendintų vietovių arba virš vandenynų.