Bepilotis krovininis orlaivis - konkurentas „Amazon“ ir „Google“ sukurtiems aparatams (2)

8540
REUTERS
2016 m. sausio 23 d. 10:54
Šis bepilotis lėktuvas, anot jo kūrėjų, jau greitai gali tapti konkurentu „Amazon“ ir „Google“ sukurtiems aparatams. Belgijos Leveno universiteto mokslininkai pristatė naują bepilotį orlaivį, skirtą tiekti prekes pirkėjams. Šis aparatas pavadintas „VertiKUL-2“.

Anot šio aparato kūrėjų, naujovė apjungs kvadrokopterio ir lėktuvo savybes. Keturi propeleriai suteikia šiam prietaisui galimybę vertikaliai kilti ir leistis, o sparnai padeda šiam aparatui pasiekti didesnį greitį ir įveikti didesnius atstumus nei standartinis kvadrokopteris.

Ankstesnis Leveno universiteto mokslininkų sukurtas bepiločio lėktuvo modelis „VertiKUL-1“ gerai pasirodė lauko bandymuose, bet jam trukdė stiprus vėjas. Naujojo modelio sparnų dydis kur kas mažesnis, todėl šis prietaisas kur kas atsparesnis prastoms oro sąlygoms.

Šio prietaiso kūrėjų teigimu, „VertiKUL-2“ gali įveikti iki 30 kilometrų atstumą gabendamas kilogramą sveriantį krovinį. Dabar mokslininkai ketina išmokyti bepilotį orlaivį savarankiškai keisti baterijas, o taip pat ir aprūpinti jį automatinio pakrovimo ir iškrovimo sistema.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai