Šiauriausios pasaulyje gyvenvietės Longjyrbieno lankytojai ir svečiai visada norėjo kaip nors įamžinti peizažo grožį, tačiau neretai vien paprastos asmenukės tam nepakanka.

Norvegijos Svalbardo salyne atsiveriantis gamtos grožis tiesiog gniaužia kvapą. Būtent prieš akis atsiveriantys vaizdai ir įkvėpė operatorių bei fotografą Francisco Mattosą imtis naujos veiklos – savo klientams jis siūlo išskirtinių skaitmeninių kelionės prisiminimų rinkinį.

Iš Brazilijos kilęs menininkas, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Longjyrbiene, stulbinantį peizažą filmuoja ir fotografuoja bepiločiais. Kitaip tariant, jis pristato vaizdus, kurių užfiksuoti stovint ant žemės tiesiog neįmanoma.

F. Mattosas savo ledo dykumoje, kaip pats vadina, dirba pasitelkęs moderniausią filmavimo ir fotografavimo įrangą. Be to, su savimi visada turi ir tikrų tikriausią šautuvą, kuris neabejotinai praverstų per akistatą su baltąja meška.

Skelbiama, kad brazilas Norvegijoje dirba tiek su turistų grupėmis, tiek su pavieniais užsakovais, kurie, lankydamasi Svalbarde, nori namo parsivežti vaizdinių prisiminimų.