Atgaivintas 30 000 metų senumo milžiniškas virusas neprarado gebėjimo užkrėsti (0)

2212
2014 m. kovo 4 d. 19:05
Įprastai eukariotinės ląstelės (nuo amebų iki žmogaus kūno ląstelių) yra apie 1000 kartų didesnės už bakterijas, o bakterijos nuo 10 iki 100 kartų didesnės už virusus.

Bet biologijos mokslas gražus tuo, kad jame beveik nėra taisyklių be išimčių. Pavyzdžiui, egzistuoja du amebas užkrečiantys virusų tipai - Megaviridae ir Pandoravirus kurie yra tokie dideli, kad juos pagal fizinį dydį ir genomo apimtį galima lyginti su bakterijomis.

O dabar po Sibiro amžiną įšalą pasikrapštę Prancūzijos ir Rusijos mokslininkai paskelbė apie trečią panašaus dydžio viruso - Pithovirus - atradimą. Naujasis radinys genetiškai yra panašus į dviejų jau žinomų gigantiškų virusų hibridą, tačiau ypatingai įdomu tai, kad atrastajam virusui buvo 30 000 metų.

Ne mažiau įdomu tai, kad radinį atšildžius ir kultivuojant kultūroje, kurioje buvo amebų, virusas parodė savo gyvybingumą ir greitai užkrėtė eukariotines ląsteles. Tai autorius paskatino skambinti pavojaus varpais – tikėtina, kad iki šiol lede įšalusios aplinkos dėl globalinio atšilimo gali tapti naujų žmonių, gyvūnų ir augalų infekcijų šaltiniais.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai