Ateityje bepiločiai orlaiviai gali padėti remontuoti pastatus (0)

510
REUTERS
2019 m. gegužės 6 d. 12:53
Didžiosios Britanijos ir Šveicarijos ekspertai kuria bepiločius orlaivius, kurie, jų teigimu, vieną dieną galės savarankiškai skraidyti aplink pastatus, vertinti jų būklę ir netgi be žmogaus įsikišimo juos restauruoti.

Bepiločiai orlaiviai galės matyti vaizdą pasinaudodami kompiuterinėmis vaizdo technologijomis ir kurti trimačius aplinkos žemėlapius.

Vos pastebėję, kad tam tikroje vietoje reikalingas remontas, jie netgi galės pakviesti kitus bepiločius orlaivius, jog tą vietą pataisytų. Mokslininkų teigimu, ateityje miklūs ir prisitaikantys bepiločiai orlaiviai pajėgs pasiekti tokias žmonėms pavojingas vietas kaip tuneliai, kasyklos, naftotiekiai ar dujotiekiai.

Laboratorijos direktorius ir „Empa Materials and Technology Centre of Robotics“ vadovas daktaras Mirko Kovacas „Reuters“ teigė įsivaizduojantis, kad bepiločiai orlaiviai bus tarytum pastato imuninė sistema – jį stebės, prižiūrės ir taisys. Jis taip pat atsigręžia į gamtą ir pastebi, jog šliaužiantys vabzdžiai gali būti puikus ir sektinas pavyzdys.

Demonstracijoje Oro robotikos laboratorijoje Londone parodytas vienas iš kuriamų bepiločių orlaivių, kuriam panaudotas magnetas, kuriuo jis pritvirtinamas prie metalinio tako prieš nuleidžiant kaboti ant laido.

Tikimasi, kad judinant laidą aukštyn ir žemyn bepilotis orlaivis galės įvertinti sieną ir taupyti energiją. M. Kovacas įsivaizduoja, jog ilguoju laikotarpiu jo projektas gali taupyti lėšas ir sumažinti sraigtasparnių poreikį vykdant pastatų vertinimą ir remontą.

Medžiagų mokslininkai ir robotikos ekspertai įsivaizduoja, kad ateityje bepiločiai orlaiviai bus nuolatiniai pastatų gyventojai ir esminis ateities miestų komponentas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

02:11
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 2

2098
02:17
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 3 (1)

1378
00:26
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 4

1037
00:29
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 5

955