Tokijuje vykusiame sušių čempionate rusui nebuvo lygių (0)

5037
REUTERS
2017 m. rugpjūčio 25 d. 18:14
30 geriausių sušių meistrų iš 15 šalių penktadienį, rugpjūčio 25 dieną, Tokijuje aiškinosi, kuris verčiausias išradingiausio metų sušių gamintojo vardo.

Kasmetinis konkursas „World Sushi Cup Japan“ rengiamas Tokijuje vykstančios jūros gėrybių mugės metu.

Kompetentingi teisėjai geriausią iš geriausių rinko vertindami konkurso dalyvių kūrybiškumą ir originalumą. Kiekvienas meistras komisijai privalėjo pateikti lėkštę, kurioje būtų nuo 20 iki 40 sušių gabalėlių. Teisėjai taip pat atsižvelgė į meistrų darbo techniką ir įgūdžius, kuriems pademonstruoti jie turėjo 40 minučių.

Pagaminti tradicinį japonišką sušį – užduotis ne iš lengvųjų. Labai svarbu parinkti idealų kiekį idealiai tinkančios konsistencijos ryžių. Tai įgūdis, kuriam būtina ne tik ilgametė praktika, bet ir talentas.

Sušių meistrai jūros gėrybes pjaustė, degino ir dėliojo į tikrus meno kūrinius – prieš teisėjų akis maistas buvo transformuojamas į paukščius ir gėlės. Kai kurie sušiai atrodė taip įspūdingai, jog buvo gaila juos valgyti.

Sušių meistras iš Rusijos, vadovaujantis restoranui Norvegijoje, Vladimiras Pakas buvo pripažintas nenuginčijamu dvi dienas trukusio konkurso nugalėtoju.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai