Atsakingas požiūris. Lietuviška reklama feisbuke: ar 70 mln. vertės rinka neprasilenkia su įstatymais? (4)

20158
2020 m. rugpjūčio 26 d. 16:57
Lietuvoje galima pastebėti tendenciją, kad reklamos rinka yra vis griežčiau reguliuojama. Nuo 2018 metų visiškai uždrausta alkoholio reklama, karantino metu Vyriausybė spaudė azartinių lošimų organizatorius atsisakyti reklamos žiniasklaidoje; tuo tarpu politinė reklama Vyriausiosios rinkimų komisijos ypač prieš rinkimus stebima taip pat itin griežtai.

Dėl to vis dažniau reklamos užsakovai pasirenka reklamuotis tokiuose populiariuose tarptautiniuose kanaluose kaip „Google“ ar „Facebook“. Ar užsienio reklamos kanalams galioja tos pačios taisyklės kaip ir Lietuvos reklamos rinkai? Ar užsakovai, reklamuodamiesi šiuose kanaluose, išlieka atskaitingi Lietuvos institucijoms ir veikia skaidriai? Ir kokią įtaką šios tendencijos daro reklamos verslo konkurencijai Lietuvoje?

„Atsakingo požiūrio“ diskusijoje dalyvauja: Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkas Arnas Marcinkus, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, „HTTPool“ įmonės „Facebook“ produkto vadovas Baltijos šalims Mantas Povelauskas ir Lošimų priežiūros tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Arnoldas Dilba.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai