23:00 2016 sausio mėn. 20 d.

Mirtinas snaiperio šūvis iš arti: kaip akimirksniu nukauti teroristą (6)

47294
Mindaugas Bajarūnas, Robertas Narmontas, DELFI TV
2016 sausio mėn. 20 d. 23:00
Šiuolaikinėse antiteroristinėse operacijose snaiperis atlieka daug plika akimi nematomo darbo, jo indėlis į operacijos sėkmę neretai gali būti lemiamas. Todėl šaulio pečius užgula didžiulė atsakomybė dėl kovinės operacijos baigties.

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“ snaiperiai apmokyti naudotis pačiais įvairiausiais šaulio ginklais, kurie turi skirtingo kalibro šovinius, skirtingą svorį ir efektyvų šūvio nuotolį. Priklausomai nuo operacijos pobūdžio ir tikslų, pasirenkamas tinkamiausias snaiperio ginklas.

Iš pažiūros snaiperio kovos taktikos būdas paprastas – jam būtina susilieti su aplinka bei susirasti, kaip įmanoma, tinkamiausią padėtį taikliam šūviui atlikti. Tačiau tam reikia pasitelkti ir visą taktikos išmonę bei patirtį, ir turimas priemones: snaiperio maskuotę bei ekipuotę.

Karinio konflikto atveju snaiperio svarba apskritai tampa neįkainojama. Šaulys veikia pavieniui ar poromis, jis nepastebimai gali nukakti ten, kur nepateks grupė karių. Snaiperio veiklos metodai – nestandartinai, o efektyvumas – tiesiog milžiniškas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai