Savanoriai. Gian Luca Demarco apie iki šiol nutylėtą savo gyvenimo istoriją: gelbėjo žmonių gyvybes, globojo našlaičius ir maitino varguolius (0)

15972
2022 birželio mėn. 19 d. 11:00
Italas Gian Luca Demarco, jau trylika metų gyvenantis Lietuvoje, visuomenei geriausiai žinomas kaip virtuvės šefas, kulinarinės studijos savininkas ir TV laidų vedėjas, tačiau Delfi TV laidoje "Savanoriai“ draugiškas ir atlapaširdis italas atsiskleis iki šiol lietuviams nematytą savo asmenybės pusę.

Pasirodo, dar būdamas vaikas, Italijoje Gian Luca Demarco pradėjo savanorystės kelią. Dirbo Marijos radijuje, savanoriavo su katalikiškomis organizacijomis ir netgi dirbo savanoriškose gelbėjimo tarnybose.

Miestelyje, kur užaugo italas, dažnai kildavo gaisrai, potvyniai, kalnų nuošliaužos, tad nuo senų laikų čia veikia bendruomenės įkurtos savanoriškos organizacijos, kur apmokyti vietiniai žmonės imasi gelbėjimo ar valymo darbų, nelaukdami, kol iš didesnio miesto atvyks gaisrininkai ar policija.

Tad ir Gian Luca Demarcojau būdamas paauglys užsirašė į savanorius ir budėdavo kas savaitę prie telefono, vėliau imdavosi ir rimtesnių gebėjimo darbų, ne kartą padėjo išgelbėti žmonių gyvybes.

,,Dar būdamas Italijoje ėmiausi misionieriškos veiklos, kai pas mus į miestelį atvykdavo vaikai iš Kauno globos namų. Mano pareiga buvo, kad tie vaikai kuo smagiau praleistų atostogas. Mes eidavom į baseiną, pramogų parką, linksmintis aš moku, tad mes labai gerai leisdavom laiką. Taip, dar net nebūdamas Lietuvoje, išmokau ir lietuvių kalbą", - juokiasi Demarco.

Lietuvoje Gian Luca Demarco sukūrė gražią šeimą, su žmoną Egle augina tris vaikus, tad įleidęs šaknis čia, Lietuvoje, irgi ėmėsi savanoriškos ir kilnios veiklos. Remia visuomenines organizacijos, karo Ukrainoje pabėgėlius, kasmet Bernardinų bažnyčioje organizuoja Kalėdų vakarienes stokojantiems, maitina šiltu ir sveiku maistu Lietuvos šaulius per pratybas ir karius savanorius.

,,Aš nemėgstu apie tai, ką darau su savo komanda ir šeima, pasakoti ar iš to darytis reklamą. Man tai yra savaime suprantamas dalykas, nors jaunystėje ir svajojau tapti olimpiniu biatlono čempionu, tačiau po avarijos, kai krisdamas vos neužsimušiau, pakeičiau savo siekius ir prioritetus. Man smagiausia yra dalintis daryti gera, padėti stokojantiems. Per pandemiją, manau, reikėjo maitinti ne medikus, o skurdžiai gyvenančius žmones, nes jų rėmimas buvo nutrūkęs, tad mes su vienuolėmis organizuodavom jų maitinimą ir taip išgelbėjom tų žmonių sveikatas ir gyvybes. Lietuvoje savanorystė irgi yra populiari, tereikia paskelbti, kad reikia pagalbos, ir žmonės atsiliepia, padeda kas kuo gali“. - pasakoja italas.

Visą italo Gian Luca Demarco savanorystės istoriją žiūrėkite laidoje ,,Savanoriai“ jau šį šeštadienį, 13.30 per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai