Savaitės įvykiai: skandalas gydymo įstaigose, diskusijos dėl Stambulo konvencijos ir virtualus policijos patrulis (2)

13940
2021 m. kovo 5 d. 15:15
Šią savaitę pranešta apie 3 milijonų vertės korupcinius pirkimus. Keturių privačių įdomių ir šešių gydymo įstaigų vadovams dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti įtarimai.

Neslepiama, kad įtarimų sulaukė Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė. Ji yra Seimo nario, socialdemokrato Vidmanto Kanopos sutuoktinė. Įtarimai pareikšti ir Vilniaus klinikinės ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui.

„Pats faktas ganėtinai gėdingas. Prieš daugelį metų, kai dirbau vyriausiuoju gydytoju, mačiau tokių dalykų. Bet įsivaizdavau, kad dabar tokių dalykų jau nėra“, - kalbėjo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime įtariamos įmonės „Limeta“ ir „Graina“ per pastaruosius dvejus metus laimėjo daugiau kaip pusantro tūkstančio viešųjų pirkimų, kurių suma viršija 58 mln. eurų. Tą rodo Viešųjų pirkimų tarnybos duomenys.

„Graina“ medicininę įrangą tiekė įvairioms Lietuvos gydymo įstaigoms ir savivaldybėms. Pavyzdžiui, tarp didžiausios vertės pirkimų yra Klaipėdos miesto savivaldybės pernai įsigyta 1,3 mln. eurų vertė gama kamera, Kauno miesto poliklinika iš bendrovės pernai įsigijo du magnetinio rezonanso tomografus, kurių kiekvieno vertė siekia daugiau kaip 1,1 mln. eurų.
Tarp bendrovės klientų – Santaros, Kauno klinikos, Sveikatos apsaugos ministerija.

Jau ne pirmą savaitę socialiniuose tinkluose verda aistros. Žinomas kunigas Algirdas Toliatas pasisakė prieš Stambulo konvenciją, kurioje yra nevienareikšmiškai vertinamas skyrius apie lyties apibrėžimą. Ir tai nusirito sniego kamuoliu.

Diskusija skilo į potemes: keltas šeimos institucijos klausimas, dvasininkų teisė reikšti savo nuomonę, neapykantos kurstymas ar žodžio teisė ir seksualinių mažumų klausimas. Aršesni rėkė, kad tai jau vertybių kova. Keli žmonės tame triukšme bandė rėkti, kad Stambulo konvencija kalba apie smurtą šeimoje.
Tai dėl ko pykosi pasauliečiai ir dvasininkija? Apie ką yra Stambulo konvencija? Galiausiai, ką apie visuomenės psichinę sveikatą byloja tokie konfliktai? Situaciją apžvelgs Daiva Ausėnaitė.

Šią savaitę buvo pranešta, kad elektroninėje erdvėje atsiras virtualus policijos patrulis. Jo tikslas bus užkirsti kelią neapykantos kurstymui internetinėje erdvėje. Apie tai plačiau pasakos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai