Savaitės įvykiai: skandalas dėl duomenų nutekėjimo ir kam reikalingas skiepų pasas (2)

14486
2021 m. vasario 19 d. 15:15
Šią savaitę visi įdėmiai stebėjome vieną didžiausių duomenų vagysčių. 110 tūkstančių žmonių, kurie naudojosi CityBee automobilių nuoma, buvo apvogti.

Šaršalas kilo nemažas: programišius, kuris tą padarė sako įmonė nepasirūpino klientų duomenų apsauga, įmonė ragina keistis slaptažodžius, tyrimą pradėjusi policija nukentėjusia puse laiko įmonę, o grupinę pretenziją planuojanti teikti adovakatų įmonė tvirtina – nukentėjo žmonės ir reikalauja mažiausiai po 300 eurų kompensacijos kiekvienam.

Laidos vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė kalbins Valstybinės duomenų inspekcijos vadovą.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, baltarusiams yra išduota beveik tūkstantis vizų atvykti į Lietuvą. Dar apie 800 leidimų atvykti į Lietuvą suteikė Vidaus reikalų ministerija. Nuo ko jie bėgo? Ko vis dar negali pamiršti? Kaip jie gyvena mūsų šalyje? Kaip mūsų šalis padeda nuo Lukašenkos režimo nukentėjusiems žmonėms?

Nors atrodo, karantinas apribojo judėjimą, tačiau dalis visuomenės vis dar keliauja. Užkietėję keliautojai kantriai atlieka visus tyrimus ir laukia skiepo ar reikalavimo turėti skiepų pasą.

Jie tiki – tai padės sutvarkyti turizmo sektorių. Europos parlamente kol kas tik diskutuojama apie skiepų pasą. O pavienės valstybės imasi iniciatyvos. Nuomones apie skiepų pasą rinko Daiva Ausėnaitė.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai